بلاگ

عادت های غلط مطالعه

اطلاعات مفید

عادت های غلط مطالعه

عادت های غلط مطالعه: در این مقاله قصد داریم با عادت های غلط مطالعه آشنا شویم تا با رفع این ایرادات کیفیت فراگیری و مطالعه را افزایش دهیم:

۱.با ذهنی خسته شروع نکنید!

در طول مدت مطالعه انرژی و میزان یادگیری شما به مرور کاهش پیدا می کند. پس با باک بنزین خالی به جاده  مطالعه نزنید!

۲.لطفا جوگیر نباشید!عادت های غلط مطالعه

نخواهید یک شبه راه صد ساله بروید! انرژیتان را ذخیره کنید! ره دراز است و پستی و بلندی بسیار!

 

۳.به کیفیت و مدت استراحت خود به اندازه ی کیفیت مطالعه ی خود اهمیت بدهید!

متعادل باشید و سعی کنید در ازای هر یک ساعت مطالعه یک ربع و یا هر دو ساعت مطالعه نیم ساعت استراحت کنید.خودتان را موظف کنید در خارج از بازه ی مطالعاتی خود میز مطالعه را ترک نکنید.

۴.به اندازه ی کافی بخوابید! -عادات غلط مطالعه

بدن شما برای بهتر کارکردن و افزایش کیفیت مطالعه به میزان مشخصی یعنی بین 6 تا 8 ساعت خواب در شبانه روز نیاز دارد. در صورتی که نتوانید به این میزان بخوابید، کم خوابی تان افزایش می‌یابد. انگار که بیشتر از میزان پس انداز خود خرج کنید و قدرت تمرکز شما به میزان تصاعدی افزایش می یابد.

عادت های غلط مطالعه

۵.استرس نگیرید!روش های غلط درس خواندن

هر ساله با شروع سال تحصیلی با گونه ای عجیب از دانش اموزان مواجه می شویم که گویا هدفی متفاوت با بقیه در درس خواندن خود انتخاب کرده اند. در واقع این افراد درس میخوانند که به دیگران فخری بفروشند و یا شاید هم در این میان موفق شوند رقبایی را با استرس از پای در آورده و از آنها پیشی بگیرند. پس این گونه افراد را شناسایی کنید و از آنها دوری کنید.

۶.چند برنامه ای نباشید همانطور که چند منبعی درس نمی خوانید!

در شروع کار تحقیق کنید،مشورت بگیرید و هرکاری که کمکتان کند برنامه،فرد و یا موسسه ای را انتخاب کنید که با کمک ان به بهترین نحو این مسیر را طی کنید.این یک هشدار جدی است! شما دیگر حق تغییر و تعویض ان را ندارید!

۷.آزمون و خطا نکنید .- عادت های غلط مطالعه

این یکسال به سرعت برق و باد می گذرد!پس خواهشا این یک سال بدنبال تجربه ی همه چیز نباشید و تا حد امکان از تجربیات منطقی افراد موفق استفاده کنید. با این کار میزان مورتالیتی آزمون تا حد زیادی کاهش پیدا میکند مطمئن باشید!!!!

۸.طوطی نباشید!

علیرغم تاکیدی که بر استفاده از تجربیات افراد موفق می شود ولی منطقی برخورد کنید و این را قبول کنید که شما طوطی نیستید و اگر رتبه ی ۱ آزمون سال فلان بصورت آویزان از سقف فیزیک خوانده باشد و فیزیک را صد درصد زده باشد دلیل نمیشود که شما هم از سقف آویزان شوید!!چون شما شمایید و او او!!

۹.به خودتان اعتماد کنید ولی کله شق نباشید!

این اصل انکار ناپذیر است که بدون اعتماد هیچکس حتی خودتان هم نمی توانید ناجی خود باشید و راه درست را بروید. اما به توصیه های منطقی اطرافیانتان بویژه افراد مجرب در زمینه ی مشاوره تحصیلی فکر کنید!در صورت منطقی بودن اعتماد کنید.

۱۰.لطفا حریص باشید! عادت های غلط مطالعه

در انتخاب هدفتان، میزان مطالعه ،میزان یادگیری،تراز آزمونهایتان و در کل در رسیدن به هدفهایتان حریص باشید!

قناعت باعث پسرفت شما می شود!

۱۱.لطفا سمج باشید!

از شکست های کوچک نترسید و مطمئن باشید اغراق نیست اگر بگویم شکستهای بزرگ میتوانند زمینه را برای موفقیت های بزرگ فراهم کنند! پس نازک نارنجی نباشید!به زمین خوردید؟بلند شوید واینبار گام هایتان را محکم تر بردارید!

جهت ارتباط با مشاورین موسسه آموزشی  صدشو و دریافت مشاوره تخصصی با شماره ۸۸۲۸۸۰۵۷-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.​

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به صدشو خوش آمدید

دانش آموز عزیز

برای اطلاع از خدمات آموزشی و شرکت در قرعه کشی , فرم زیر را تکمیل کنید​


    اطلاعات شما هرگز با شخص ثالث به اشتراک گذاشته نمی شود