بلاگ

بهترین کلاس کنکور

همایش کنکور

بهترین کلاس کنکور

بهترین کلاس کنکور چه ویژگی هایی دارد؟امروز می خواهیم در مورد ویژگیهای کلاسهای کنکور صحبت کنیم و چند تا مورد رو متذکر بشیم تا بتوانید انتخاب های اصلحی را داشته باشید. چون اگر انتخاب اشتباهی درانتخاب کلاس کنکور انجام دهید، باید یک سال با این اشتباه بسوزید وبسازید. زیرا کلاس کنکور مانند کتاب کمک آموزشی نیست که اگر اشتباه کردید، بتوانید تعویضش کنید. این موضوع در ارتباط با انتخاب آزمون آزمایشی نیز صادق است  که اگر اشتباه و یا بد موقع انتخاب بشود ، باعث ایجاد مشکل برای دانش آموز می شود.

فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین کلاس کنکورچیست؟

نیاز شما به کلاس کنکور
اولین موضوع در مورد کلاسهای کنکورکه باید به آن توجه کنید این است که شما ببینید به فلان کلاس کنکور نیاز دارید یا ندارید؟ خیلی از دانش آموزان برای مشاوره رایگان به بعضی از این موسسات و آموزشگاهها سر می زنند که در اصل زمانی که مراجعه می کنید، لیست کلاسها رو میذاره جلوت و میگه کدوم رو میخوای ثبت نام کنی ؟

همچنین ادعا می کنند که از بهترین دبیرهای پروازی تهران استفاده می کنند و بعضی از این مؤسسات ادعا می کنند که دبیرشان همایشهای ۲۰۰۰ نفره برگزار می کند و ۷۰ در صد سوالات کنکور را سر کلاس میگه و تمامی این دروغها رو به شما می گویند فقط به خاطر اینکه جذبتون کنن و تعداد بیشتری ثبت نامی داشته باشند.اینو بخاطر داشته باشید که موفقیت در کنکور وابسته به کلاس کنکور اضافی نیست…

بعضی از دانش آموزان زمانی که وارد یکی از این مؤسسات می شوند و زمانی که بیرون میاد میگه هفت تا درس رو ثبت نام کرده و ازش میپرسیم مگه ادبیاتت ضعیفه که کلاس کنکور نوشتی؟ میگه نه ضعیف نیست گفت دبیرش خوبه من هم نوشتم. متأسفانه بسیاری از مؤسسات برای دانش آموزان برای استارت کنکور نیاز سازی می کنند و قصد دارند تا دانش آموز کلاس های بیشتری ثبت نام بکند.

توجه به تعداد کلاس های آموزشی

نکات اساسی بهترین کلاس کنکور

کلاس ها اگر زیاد باشه، در مهر ماه مشکل ایجاد خواهد کرد. زمانی که شما به مدرسه می روی تازه متوجه اشتباهت خواهی شد. شما ساعت ۱۲ یا یک یا دو ظهر میای خونه تازه دوباره باید بری کلاس کنکور تا ساعت ۸ شب و دوباره فردا به همین صورت و پس فردا هم به همین صورت و چهار روز از هفته ات در موسسه میگذره. بعد انگشت اتهام به سمت دیگران میگیری که سال کنکور باید فارغ التحصیل بود تا بشه موفق شد. اصلا اینجوری نیست. این اشتباه خودت بوده. پس حواست به مهر ماه هم باشه.

الان تابستونه، مشکلی نداری . مثلا بعضی مدرسه های خوب مثل شاهد ، تیزهوشان ، نمونه مردمی ها یه سری کلاس های خوب در تابستان برای بچه ها برگزار می کنند. مدرسه ای که کنکوری کارکنه خیلی بیشتر می ارزه از کلاس کنکور.چرا؟

چون وقتی شما به مؤسسات خارج از مدرسه جهت شرکت در کلاس ها می روید ، مدرسه و دبیرهای مدرسه برای دانش آموز در حاشیه قرار می گیرد . دانش آموز دبیرهای مدرسه رو قبول نداره و فکر می کنه داره اشتباه می گه و فقط به موسسه توجه می کنه.

این بزرگترین اشتباه دانش آموز در سال کنکور هست که مدرسه رو رها می کنه. مدرسه ای که کلاس کنکور داشته باشه و با بچه ها کنکوری کار بکنه مانند بسیاری از نمونه دولتی ها ، فرزانگان، تیزهوشان و شاهد به مراتب از موسسات بهتر هستند. هم خبری از سرکیسه کردن نیست و هم مدرسه کارش مشخصه و نیازی به دروغگویی نداره . ولی کلاس کنکور از همه طیف دانش آموز وجود داره ، از ضعیف تا قوی.

کلاس کنکور

شما وقتی مدرسه ای می ری که کلاس کنکور داره هم مدرسه رو رفتی هم کلاس کنکورت برگزار می شه ، و زودتر به منزل برمی گردید .

شما باید سه برابر تایم کلاس، تایم مطالعه داشته باشید. یعنی اگر ۱۰ ساعت در هفته به کلاس می روید ، باید حداقل ۳۰ ساعت زمان مطالعه داشته باشید . آیا بعد از مهر این فرصت رو داری؟ متأسفانه ما می بینیم خیلی از دانش آموزان در دروسی که حتی مشکلی در آنها ندارند به کلاس می روند مثلأ دانش آموزی که در مطالعه ادبیات کنکور مشکلی ندارد کلاس ادبیات ثبت نام می کند و زمانی که از این دانش آموز می پرسیم چرا ثبت نام کردی میگه بخاطر درس زبان فارسی کنکور و قسمت آرایه ادبی ادبیات. در صورتی که این مطالب رو بلد هستش.

بهترین آموزشگاه کنکور

این موضوع رو خیلی هاتون شاید شنیده باشید که ما بهترین هستیم ، اگر پیش ما ثبت نام کنید قطعأ جزو رتبه های برتر خواهید بود. متأسفانه تمامی این بحث ها فقط جنبه ی تبلیغاتی دارد و از نظر ما بهترین کلاس کنکور برای دانش اموز ، خودش می باشد.

مهم این نیست که شما در آموزشگاه فلان کلاس بری. مهم اینه که شما چقدر تلاش می کنی برای رسیدن به هدفت. درسته برای کنکور ابزار لازمه، داشتن دبیر خوب ، کلاس خوب ، کتاب خوب و… لازم هستش . ولی باید توجه کنیم که همه چیز نیست. اون چیزی که تضمین کننده ی موفقیت شماست ، تلاش و پشتکاره. پس زیاد درگیر این بهترین ها نشو!

کلاسهایی به ظاهر خیرخواهانه ولی…

حواست به کلاسهای آزمایشی ابتدای سال باشه. موسسات با مدیران بعضی مدارس دست به یکی می کنند و لیست شماره تلفن های دانش آموزان رو می گیرند و شروع به زنگ زدن می کنند. به دانش آموز از مؤسسه زنگ می زنند ، و حتی تا تاریخ تولد دانش آموز رو هم دارند.

میگه فلان مدرسه بودی؟ میگه بله
میگه آدرس خونه تون فلان جاست؟
میگه بله
همه ی اطلاعات دانش آموز رو داره و میگه ما از فلان موسسه تماس گرفتیم و شماره ی شما رو از آموزش پرورش به ما دادند و چون شما معدلت خیلی خوبه ، نخبه هستی و برای همین از شما دعوت می کنیم برای یک جلسه مشاوره ی رایگان تشریف بیارید.
زمانیکه میری اونجا به شما توصیه می کند که یک جلسه رایگان سر کلاسهای ما بشینید. زمانیکه میری سر کلاس می بینی چه دبیر عالی دارند و چقدر با کیفیت درس میده و نکاتی رو میگه که اصلا تا حالا نشنیده بودی. پس حواست باشه گول این دسته از مؤسسات رو نخوری.

دبیر این جور مواقع معمولأ دبیر شروع میکنه گل مطلب رو درس دادن و با تمام انرژی درس میده و شما فکر میکنی که دبیر خیلی خوبیه ولی وقتی جذب آموزشگاه تموم میشه یهو تبدیل میشه به یه دبیر عادی و شاید حتی ازدبیر معمولی هم پایین تر.

توجه به رزومه ی دبیران، میزان تسلط دبیر و سوابق عملکردی موسسه
حواست به دبیرها باشه در کلاسهای کنکور. حتمأ رزومه ی دبیر را بخواه و چک کن و صرفاً چون دبیر پروازیه و از تهران میاد یا از فلان آموزشگاه تاپ میاد، توجه نکن و رزومه اش رو چک کن چون این حق شماست که بدونی چه کسی قرار است سر کلاس به شما آموزش بدهد . هر دبیری که با یه انتشارات ورشکسته کتاب چاپ کرد که مولف کتاب نمیشه!!

نکات اساسی بهترین کلاس کنکور

توجه به زمان برگزاری کلاس
چه روزی قراره کلاس مربوطه برگزار بشه؟

خیلی از شهرهای به نسبت محروم ، وقتی یه دبیر اسم و رسم دار میره، معمولأ زمانهای پرت و بی مصرف خودش رو به اونجا اختصاص میده. حالا به نظر شما زمان پرت یک دبیر چه موقع است؟ جواب روز آزمونهای آزمایشی است. یعنی جمعه ها دبیر میاد به یه شهر محروم و کلاس برگزار می کنه.

پس هر تایمی رو قبول نکن اگه گفت جمعه ها بگو آزمون دارم من جمعه ها. وگرنه در طول سال به مشکل برمی خوری. مثلا دانش آموز روز جمعه هم آزمون داره و هم کلاس عربی داره و نمی دونه چی کار کنه و کلاس رو میره به هوای اینکه آزمون رو از سایت دانلود میکنه.

زمانی که میرید به کلاسهای درس، طرح درس باید مشخص باشه. یعنی باید بهت بگن تا آخر تابستون کدوم مباحث قراره بسته بشه. دبیر خوب طرح درس داره و بر اساس یک برنامه پیش بره نه اینکه بر اساس میل خودش کار کنه.

نباید کلاس شما رو به هر دلیلی به تعویق بندازه. مشکلات و مسائل شخصی دبیر به خودش مربوطه، شما پول دادی که هر هفته فلان روز فلان ساعت در کلاس حاضر باشی و وقتی دبیر هم قبول کرده پس باید متعهد به تعهدش باشه.

آموزشگاه کنکور

تعداد جلسات کلاس کنکور مشخص باشد

اگه گفت مؤلف کتاب می باشد باید ذکر بکنه با کدوم انتشارات. به این نکته دقت کنیم ، شاید اصلا به دلیل اینکه در تهران هیچ کلاسی بهش نمیدن داره میاد شهرستان و….

وقتی که جهت ثبت نام مراجعه کردی ، خیلی واضح بهشون بگو که تمامی هزینه ها رو همین الان مشخص کنن و این نباشه که آخر سال بشه و فلان کلاس جمع بندی هزینه جدا ازت بگیرن یا برای اردوی نوروزی ازت پول بگیرن مجدد یا جمع بندی نیم سال اول باید آنقدر هم اضافه وسط سال پول بدی. یک بار همه هزینه ها رو بپرس و باید بهت بگن و مثلا این یک میلیون تومانی که داری میدی بابت کلاس شیمی، طی کن باهاشون که دیگه همین پول شامل همه چیز میشه یا نه؟

تذکرات نهایی جهت انتخاب بهترین کلاس کنکور
وابسته به این آموزشگاه ها نشو.مثلا این دی وی دی فروشها یه مشاور رایگان هم کنارش گذاشتن که وظیفه ش اینه که شما رو در دستهای خودش نگه داره یعنی پکیج های جمع بندی، اردوی نوروزی، استادهای دیگر که فروش کمی دارن هی در خلال برنامه ای بهت پیشنهاد میده.

در مجموع کلاس کنکور خوب ، خیلی بیشتر از دی وی دی می ارزه. چون اجبار به حضور داره چون وقتی از دانش آموز میخواهیم فلان روز فلان ساعت دی وی دی رو نگاه کن ولی نمیکنه و میگه خسته بودم یا سرم درد میکرد. ولی کلاس کنکور رو مجبور هستی سر ساعت مشخص درس رو حاضر باشی.

کلاس درسی از شما آزمون می گیره و از شما کار میخواد و می تونی از دبیر سوال بپرسی.
چیزی که در دی وی دی ها رعایت نمیکنن اینه که خیلی ها موقع دی وی دی نگاه کردن دچار کاهش تمرکز حین مطالعه میشن. دی وی دی رو باید یک بار نگاه کنی و زمانی که در کلاس کنکور هستی این مشکل رو نداری. چون دبیر فقط یک بار یه مبحث رو تدریس میکنه و شما مجبوری خوب گوش بدی و ردیفهای اول بشینی.
انقدر هم نگید که فلان تکنیک در دی وی دی ها هست که در کتابها نیست و دبیر نمیگه. اصلا اینجوری نیست و فقط چون هنوز اول ساله شما هنوز اون بصیرت و اون علم رو نداری و هنوز شما کتابهای کمک آموزشی رو نخوندی. تمامی تکنیکهای دی وی دی ها در کتابهای تست هم هست فقط ممکنه لحن هاشون با هم فرق بکنه. انقدر درگیر این تکنیکها نشو. روش عوام و خواصی وجود نداره .

پس در مجموع کلاس بهتر از دی وی دی است به شرطی که فاکتورهایی رو که گفتیم رعایت کنید . حواست به دبیر باشه، بنا به نیازت کلاس ثبت نام کن و کلاسهای زیاد ثبت نام نکن. اگر مدرسه کنکوری خوب بتونی بری خیلی بهتر از کلاس کنکور بیرون هستش. و موقع ثبت نام برای کلاس کنکور حواست به مهر ماه به بعد هم باشه و ببین زمانی برای مطالعه برات میمونه یا نه؟

هی نگو کلاسهای اختصاصی مدرسه رو فقط میخوام برم و عمومی ها رو نمیخوام برم مدرسه. این نشدنیه. چون دبیر این اجازه رو بهت نمیده و باید بری بشینی سرکلاس مدرسه و همه برنامه هات به هم میخوره. به امید این و اون نباش و به خودت متکی باش.
امیدوارم موفق باشید

دکتر علی طهرانی(مدرس و سرگروه طراحان آزمون تیزهوشان و کنکور)

جهت ارتباط با مشاورین موسسه آموزشی صد شو و شرکت در کلاسهای آمادگی کنکور سراسری با شماره ۸۸۲۸۸۰۵۷-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به صدشو خوش آمدید

دانش آموز عزیز

برای اطلاع از خدمات آموزشی و شرکت در قرعه کشی , فرم زیر را تکمیل کنید​


    اطلاعات شما هرگز با شخص ثالث به اشتراک گذاشته نمی شود