Login

Register

Login

Register

بلاگ

روش مطالعه امتحان تستی

اطلاعات مفید

روش مطالعه امتحان تستی

روش مطالعه امتحان تستی: شاید به سختی بتوان به این سوال جواب داد، زیرا اگر شما در جستجوی جواب این سوال باشید، به پاسخ های متعددی بر خواهید خورد که هیچ یک ارتباط دقیق به این سوال ندارند.
اولین سوالی که در این زمینه مطرح است این است که آیا «تستی خواندن» خودش یک روش است؟ و اگر بله، روش خوبی است؟
جواب سوال فوق بستگی به این دارد که شما چقدر تا آزمون فرصت دارید. اگر فاصله شما تا آزمون زیاد است و مثلا حداقل ۸ ماه تا آزمون فرصت دارید، بهتر است فعلا فکر تستی خواندن را از ذهن خود به صورت موقتی بیرون کنید و سعی کنید عمق درس ها را به خوبی یاد بگیرید. زیرا واقعیت این است که بهترین راه برای موفقیت در آزمون تستی فهم عمیق دروس است. بنابراین وقتی فرصت کافی برای مطالعه و فهم دروس دارید، حتما برای این کار وقت بگذارید و بعد به سراغ تست بروید.

روش مطالعه امتحان تستی
اما اگر فرصت کمی تا آزمون باقی مانده است، دیگر روش فوق کارساز نخواهد بود. در چنین موقعیت توصیه میکنیم ابتدا تست های آزمونهای سال های گذشته را یک مرور کلی بکنید تا نکات مهم دستتان بیاید. سپس شروع به خواندن آن نکات مهم نمایید.
نکته مهم این است که در زمان های نزدیک آزمون بهتر است درس هایی که هنوز در فهم مفاهیم اولیه آنها مشکل دارید را کنار گذاشته و بیشتر به مرور و تست بپردازید.

روش مطالعه امتحان تستی: در زیر با برخی از نکات مهم و کلیدی در زمینه آمادگی جهت آزمون های تستی آشنا می شوید:

1) مطالب خواندنی و یادداشت‌هایی را که از سخنان معلم برداشته‌اید. آن‌هایی که علامت گذاشته‌اید، یا مطالبی را که زیر آن‌ها خط کشیده‌اید دوره کنید و مطالب مهم را یا به طریق شفاهی در پیش خود از حفظ بگویید و یا بر روی کاغذ بنویسید.
2) تعریف تمام اصطلاحات و یا مطالبی را که در کتاب با حروف درشت یا کج نوشته شده‌اند حفظ کنید.
3) در تمام دروسی که در آن‌ها انجام محاسبات جزء لازمی به حساب می‌آیند، مسائل نمونه را خود حل کنید و تنها به مرور کردن راه‌حل مسائل اکتفا نکنید.
4) دلایل، شکل ها ، فرمول‌ها و سایر نکات مهم را که ممکن است در پاسخ دادن به سؤالات امتحانی لازم باشند یاد بگیرید. برای این‌که خاطر جمع شوید که یادگرفته‌اید، سعی کنید آن‌ها را بنویسید.
5) حتی برای امتحانات تستی، ساختمان کلی مطلب را یاد بگیرید، ولی تاکید بیشتری بر روی جزئیات بنمایید. 

مطالعه امتحان تستی

نحوه مدیریت آزمون تستی – روش مطالعه امتحان تستی

1) سؤالات را بطور اجمالی بررسی کنید. راهنمایی‌ها را به دقت بخوانید ومتوجه تعداد و نوع سؤالات باشید. وقت خود را بر طبق ارزش سؤالات برای هر تست بودجه‌بندی کنید.
2) ابتدا سؤالات ساده را جواب دهید و بعد به سؤالات دشوار بپردازید سعی کنید تمام سؤالات را جواب دهید، مگر اینکه نمره منفی وجود داشته باشد.
3) به سؤالاتی که ممکن است به عنوان راهنما برای سؤالات دیگر به حساب آیند توجه کنید.
4) در سؤالات صحیح – غلط متوجه بیانات مطلق یا دسته‌ای باشید. این‌ها معمولا غلط هستند بیانات نسبی بیشتر صحیح هستند . بیانات تعمیمی اغلب تا حدودی صحیح هستند. هر چه بیان سؤال وسیعتر احتمال اینکه درست باشد، بیشتر است.
5) در سؤالات چند گزینه‌ای، پاسخ‌هایی را که می‌دانید غلط هستند کنار بگذارید و بدین طریق تعداد پاسخ‌ها راحتی اگر می‌دانید که بعضی از آ‌ها غلط هستند بخوانید، بعضی وقت‌ها آخرین پاسخ ” همه موارد بالا” است.
6) در سؤالات جور کردنی به تدریج که موارد را با هم جور می‌کنید آن‌ها را حذف کنید. در این صورت پاسخ‌ها کمتر خواهد شد و احتمالا کاربرد مجدد آن‌ها کاهش خواهد یافت.
7) در موقع حدس زدن معمولا اولین حدس شما صحیح‌ترین است. پس جواب خود را در صورتی عوض کنید که مطمئن باشید پاسخی را که پیدا کرده‌اید از پاسخ اول شما صحیح‌تر است.
8) زمانی برای مرور تست بگذارید، ولی پاسخ‌ها را عوض نکنید مگر این‌که اطمینان حاصل کنید که پاسخ اول شما غلط بوده است. هر چه بیشتر بر سر یک سؤال مردد باشید، احتمال زیادتری دارد که سرگیجه بگیرید.

جهت ارتباط با مشاورین موسسه آموزشی  صدشو و دریافت اطلاعات مشاوره با شماره ۸۸۲۸۸۰۵۷-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به صدشو خوش آمدید

دانش آموز عزیز

برای اطلاع از خدمات آموزشی و شرکت در قرعه کشی , فرم زیر را تکمیل کنید​


    اطلاعات شما هرگز با شخص ثالث به اشتراک گذاشته نمی شود