بلاگ

برنامه ریزی آزمون تیزهوشان

اطلاعات مفید

برنامه ریزی آزمون تیزهوشان

برنامه ریزی آزمون تیزهوشان

قبولی در آزمون ورودی تیزهوشان یکی از دغدغه‌های والدینی است که فرزندان باهوشی دارند. باهوش بودن فرزندان به معنی نمره بیست گرفتن (یا خیلی خوب) در کارنامه نمی‌باشد. اشتباهی که اکثر والدین می کنند همین قسمت است. دانش آموزانی که در کارنامه خود نمرات آنها ۲۰ شده است، افراد و دانش آموزان باهوش نیستند.

افراد باهوش دارای ویژگی های خاصی می باشد. در مقاله زیر می خواهیم درباره آن توضیحات کامل دهیم.

وقتی می‌گوییم یک دانش‌آموز باهوش هست؛ این به معنای این است که خلاقیت و استعدادهای دانش آموز نسبت به سایر دانش آموزان بیشتر و قدرت یادگیری بالاتری دارند. بهتر است با یک مثال این مطالب را برای شما شرح دهیم. شما تصور کنید که یک دانش آموز با سطح هوشی و یا همان ضریب هوشی بسیار بالا و یک دانش آموز با ضریب هوشی متوسط بخواهند درس ریاضی را یاد بگیرند. دانش آموزان باهوش به سرعت مطلب را فرا گرفته و شروع به استدلال مسئله می‌کنند و دانش آموزانی که ضریب هوشی متوسط دارند( اکثریت دانش آموزان در این رده هوشی هستند) زمان بیشتری برای یادگیری مطلب نیاز دارند.

برنامه ریزی آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی و نهم متوسطه
چگونه در آزمون تیزهوشان قبول شویم؟ سوالی است بسیار رایج در بین داوطلبان آزمون ورودی تیزهوشان و والدینشان. قبول شدن در یک آزمون جامع  کاری بسیار سخت می‌باشد و بدون برنامه ریزی قبلی امکان پذیر نمی باشد و نیازمند برنامه ریزی و درس خواندن به صورت هدفمند می باشد.
برنامه ریزی آزمون تیزهوشان چگونه باشد تا در آزمون تیزهوشان پذیرفته شویم؟ جواب سوال بسیار ساده است. اول اینکه باید منابع آزمون تیزهوشان هدفمند و به روز تهیه نمایید و پس از آن نقاط قوت و ضعف خود را در تمامی دروس و تمامی مباحث باید پیگیری کنید. اکنون که نقاط ضعف و قدرت و منابع آزمون را می‌دانید ، برنامه‌ریزی را آغاز کنید. نکته ی مهمی که در برنامه ریزی آزمون تیزهوشان وجود دارد ساعت یادگیری است. ساعت یادگیری برای دانش‌آموزان کاملا متفاوت است. اما از لحاظ روانشناسی صبح ها زمان بهتری برای یادگیری دروس اختصاصی و بعد از ظهر ها زمان بهتری برای یادگیری دروس عمومی است. داوطلبان شرکت کننده در آزمون تیزهوشان دانش آموزانی هستند که به علت حضور در مدرسه صبحها نمی توانند درس بخوانند و فقط روزهای پنجشنبه و جمعه تعطیل هستند و می توانند برای آزمون برنامه ریزی کنند. می‌توان گفت برنامه‌ریزی هیچ دانش آموزی نمی تواند شبیه دیگری باشد زیرا شرایط دانش آموزان با یکدیگر متفاوت است.

جهت ورود به سایت سازمان سمپاد اینجا را کلیک کنید

برنامه ریزی تیزهوشان

مشاورین موسسه آموزشی صد شو زیر نظر مستقیم دکتر طهرانی (مدرس و سرگروه طراحان آزمون تیزهوشان) برای رفع این مشکل چاره ای اندیشیده اند.

برنامه ریزی با مشاورین موسسه آموزشی صد شو به گونه ای است که از دانش آموز در مورد ساعات خالی خود جهت مطالعه، ساعت تفریح و ساعات استراحت  و…  پرسش شده و برای هر دانش‌آموز به صورت مجزا و جداگانه برنامه‌ریزی می‌کنند. این برنامه‌ریزی می‌توانند به صورت هفتگی و ماهانه باشد. اما توصیه ما به شما عزیزان استفاده از برنامه ریزی هفتگی می باشد. اگر در هفته اول موفق به اجرای برنامه نشدید، می توانید مشکلات خود را با مشاور مطرح کرده تا در هفته بعدی مشکلات تکرار نشود. مسئله دیگری که در موفقیت برای آزمون اهمیت دارد انتخاب یک منبع مطالعاتی برای هر یک از دروس می باشد.

بهترین کتاب، کتابی است که از سوالات شبیه آزمون تیزهوشان استفاده شده باشد و یا سوال های آزمون تیزهوشان سال های قبل در آن مطرح شده باشد و همگام با آخرین تغییرات آزمون تیزهوشان باشد.

برنامه ریزی آزمون تیزهوشان
موضوع مورد اهمیت بعدی شرکت در آزمون های آزمایشی می باشد. این آزمونها به دانش آموزان کمک می کنند تا در آزمون اصلی، مدیریت زمان، تمرکز بر روی سوالات و نحوه نشستن در جلسه آزمون را یاد بگیرند و در زمان برگزاری آزمون تیزهوشان دچار استرس نشوند.
لیست کتابهای برتر تیزهوشان و آزمون های برتر بسیار گسترده است. بهتر است دانش آموزان برای انتخاب درست با مشاور برنامه ریزی خود صحبت کنند تا با توجه به وضعیت مالی خانواده و سطح هوشی دانش آموز بهترین کتاب معرفی شود.

بهترین زمان برای شروع مطالعه آزمون تیزهوشان
بهترین زمان برای مطالعه برای آزمون تیزهوشان تابستان کلاس چهارم می باشد. زیرا می توان با یک برنامه ریزی ، مطالعه کتاب های هدفمند و تلاش مستمر به راحتی به موفقیت رسید.

جهت ارتباط با مشاورین موسسه آموزشی  صدشو و دریافت اطلاعات مشاوره با شماره ۸۸۲۸۸۰۵۷-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به صدشو خوش آمدید

دانش آموز عزیز

برای اطلاع از خدمات آموزشی و شرکت در قرعه کشی , فرم زیر را تکمیل کنید​


    اطلاعات شما هرگز با شخص ثالث به اشتراک گذاشته نمی شود