Login

Register

Login

Register

بلاگ

دانلود رایگان سوالات هوش با جواب

سوالات آزمون تیزهوشان

دانلود رایگان سوالات هوش با جواب

دانلود رایگان سوالات هوش با جواب: در این بخش می توانید تست های هوش و استعداد تحصیلی(نمونه سوالات آزمون هایتیزهوشان)همراه با کلید پاسخ آنها را دانلود نمائید. همچنین می توانید با آخرین متد حل تستهای تیزهوشان در بخش استعداد تحلیلی آشنا شوید.

روش حل تست‌های استعداد تحلیلی

همانطور که می‌دانید، سوالات تحلیلی تیزهوشان منبع درسی ندارد و به همین دلیل نیازی به مطالعه منابع کتاب و حفظ کردن مطلب نخواهد بود. تا به حال به غذا خوردن یک کودک توجه کرده اید؟؟ آیا شما می‌توانید بدون اینکه به کودک به صورت عملی آموزش دهید که چگونه قاشق را نگاه دارد، چگونه لقمه را در دهان خود بگذارد، مراحل را توضیح دهید و انتظار داشته باشید که او کاملا آن را یاد بگیرد؟ قطعا خیر. حل کردن تست‌های استعداد تحلیلی دقیقا به همین شکل می باشد. شما نمی‌توانید بدون اینکه تمرین کافی داشته باشید، انتظار موفقیت و درصد بالا داشته باشید.

بهترین روش حل تست‌های استعداد تحلیلی که می توانیم به شما معرفی نماییم، تمرین، تمرین و تمرین است. برای اولین بار هنگامی که این تست‌ها را حل می کنید، قطعا درصد خطای شما بالا می‌باشد و به همین دلیل ممکن است کمی این موضوع شما را ناراحت و ناامید نماید. اما به هیچ عنوان نباید این حس به شما القا شود. هدف شما از تست زنی در این مرحله تنها تمرین و یادگیری است. بنابراین حتما و حتما پاسخ تشریحی تست را به خوبی مطالعه نمایید تا متوجه راه حل های احتمالی آن بشوید.

همانطور که می‌دانید، روش های مختلفی گاهی برای حل مسائل ریاضی وجود دارد که برخی از آن‌ها روش‌های کوتاه و برخی دیگر ممکن است طولانی باشد. بنابراین یکی از توصیه‌های ما برای حل نمونه سوالات آزمون هوش سمپاد این است که حتی در صورتی که پاسخ درستی به سوالات داده‌اید، باز هم حتما پاسخ تشریحی را به خوبی مطالعه نمایید. زیرا گاهی روش‌هایی که شما ممکن است بدان توجه می‌نمایید، با روش‌های ارائه شده و انجام شده متفاوت باشد. به همین دلیل حتما و حتما توجه لازم را به این موضوع داشته باشید.

10 تکنیک طلایی حل تست‌های هوش سمپاد

با توجه به تجربه کمی که دانش‌آموزان در رابطه با حل سوالات تحلیلی و هوشی دارند، به طور معمول یکی از سوالات بعدی آن‌ها قطعا این موضوع خواهد بود که ما چگونه می‌توانیم به مهارت سرعت و دقت در رابطه با تست زنی سوالات هوش برسیم. این موضوع همان مسئله‌ای است که ما در ادامه بدان خواهیم پرداخت.

1. بانک سوالات را تهیه کنید

یکی از بهترین موارد 10 تکنیک طلایی حل تست‌های هوش سمپاد همین است. مطابق با تحقیقات روانشناسی صورت گرفته در سراسر جهان، ذهن ما زمانی که درگیر یک مسئله می شود، هرچقدر این درگیری بیشتر و عمیق تر باشد، بهتر خواهند توانست آن مسئله را به صورت موفقیت آمیز حل نماید. یکی از بزرگترین و بهترین محاسنی که می‌توان در رابطه با تهیه بانک سوالات ارائه نمود، همین مسئله خواهد بود. تمرین بیشتر موجب می‌شود تا ذهن شما به این نوع سوالات بهتر آشنا شود. ضمن اینکه با نحوه حل آنان نیز به صورت کامل آشنا خواهید شد. 2. گول ظاهر سوال را نخور

یکی از تکنیک‌هایی که طراحان سوالات آزمون تیزهوشان به کار می برند، این است که پس از چند سوال سخت که همگی دارای نکته می باشند، یک سوال بسیار ساده را مطرح می‌نمایند و شما با توجه به روش حل تست‌های استعداد تحلیلی در سوالات قبلی، به این نتیجه ممکن است برسید که این سوال سخت است و شاید گول ظاهر آن را بخورید در صورتی که هیچ نکته‌ای ممکن است در آن وجود نداشته باشد و شما به راحتی با یک نگاه جزئی بتوانید آن را به درستی پاسخ دهید.

3. اگر سوال شما اعداد دارد به ترتیب اعداد دقت کنید

یکی از انواع نمونه سوالات آزمون تیزهوشان شامل همین است. به عنوان مثال، جدولی به شما می‌دهند که در آن چندین عدد قرار دارد و در برخی از خانه‌ها نیز، علامت سوال قرار داده شده است. شما با توجه به رابطه قرار داده شده در حانه‌های مختلف، باید نوع رابطه بین آن‌ها را به درستی تشخیص دهید و جای علامت سوال را عدد مناسب انتخاب نمایید. در این نوع سوالات می‌توانید ترتیب را از راست به چپ، از چپ به راست، به صورت مورب بررسی نمایید.

4. نحوه پیداکردن رابطه ریاضی را بلد باشید

یکی از 10 تکنیک طلایی حل تست‌های هوش سمپاد در رابطه با این نوع سوالات این است که برای پی بردن به رابطه این نوع سوالات این است که حتما برای پی‌بردن به رابطه بین اعداد عملیات مختلف ریاضی را روی آن امتحان نمایید. به عنوان مثال چهار عمل ریاضی را برای پی بردن به رابطه امتحان کنید و بر اساس همین موارد، می‌توانید به پاسخ برسید.

5. همیشه روش حل تست‌های استعداد تحلیلی طولانی نیست

یکی از اشتباهاتی که برخی از داوطلبان دارند این است که تصور می‌نمایند که حل همه سوالات پیچیده است و نیاز به زمان زیادی دارد و همین مسئله موجب می شود تا هم زمان زیادی را از دست بدهند و هم اینکه به پاسخ درست نرسند. همانطور که می‌دانید زمان در نظر گرفته شده برای حل سوالات هر یک از دروس، طولانی و یا زیاد نخواهد بود. بنابراین وقتی از این آزمون به آزمون هوش یاد می شود، منظور در واقع همین است و شما باید آنقدر هوش و ذکاوت به خرج دهید تا طراح سوال نتواند به شما به اصلاح “یه دستی بزنه”.

6. سوالات تست هوش ریون را مطالعه نمایید

یکی از آزمون‌های هوش روانشناسی که در گذشته از آن استفاده می گردید، آزمون هوش ریون می باشد. گرچه این آزمون در سال‌های اخیر توسط روانشناسان به عنوان یک نوع تست هوش منسوخ شده است. اما در سال های اخیر مشاهده می‌نماییم که برخی از سوالات این تست را در آزمون مدارس تیزهوشان مطرح نموده اند. اگر بتوانید این تست را تهیه نمایید و تمرین مناسبی برای آن داشته باشید، قطعا خواهید توانست به روش حل تست‌های استعداد تحلیلی برای این دسته از سوالات به خوبی نائل شوید.

7. در روش حل تست‌های استعداد تحلیلی حتی سوالات درست پاسخ داده شده را تحلیل نمایید

همانطور که ذکر گردید، گاهی ممکن است شما بتوانید به جواب برسید، اما نحوه حل سوال شما بسیار طولانی باشد و همین مسئله در جلسه آزمون، زمان زیادی از شما را به هدر بدهد. همچنین یکی از مسائل دیگری که می‌توان بدان اشاره نمود این است که شما ممکن است روش درستی را برای حل مسئله مورد نظر انتخاب ننموده باشید و به همین دلیل کمی دشواری و اشتباهات رایج در این مورد بتواند موجب حل اشتباه شما برای سوالات دیگر شود.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به صدشو خوش آمدید

دانش آموز عزیز

برای اطلاع از خدمات آموزشی و شرکت در قرعه کشی , فرم زیر را تکمیل کنید​


    اطلاعات شما هرگز با شخص ثالث به اشتراک گذاشته نمی شود