دوره حضوری

کلاس تیزهوشان نهم

کلاس تیزهوشان نهم

کلاس تیزهوشان نهم (آنلاین و حضوری)

به اطلاع می رساند ثبت نام کلاس تیزهوشان نهم موسسه صدشو، آغاز شد. این دوره در دو بخش (آموزشی و تست زنی) به صورت حضوری و آنلاین برگزار می شود. این دوره برای کلیه دانش آموزان مشغول به تحصیل در مدارس تیزهوشان و داوطلبانی که می خواهند در آزمون تیزهوشان نهم به دهم شرکت کنند، طراحی شده است.

هدف از این دوره، ارتقای سطح علمی شرکت کنندگان جهت موفقیت در آزمونهای مدارس برتر بویژه  آزمون تیزهوشان است. شرکت در این دوره نیازمند تلاش مضاعف دانش آموزان و نیز اجرای رهنمودهایی است که توسط مدرس در جلسات بیان می شود.

دوره آنلاین پاییز

85 جلسه – 60 و 90 دقیقه ای

زمان برگزاری: پنج شنبه ها از 28 مهر ماه 1401 – از ساعت 15 لغایت 18:45

دوره حضوری پاییز

85 جلسه – 60 و 90 دقیقه ای

زمان برگزاری: پنج شنبه ها از 28 مهر ماه 1401 – از ساعت 15 لغایت 18:45

توضیحات دوره

کلاس تیزهوشان نهم

این دوره برای کلیه دانش آموزان مشغول به تحصیل در مدارس تیزهوشان و داوطلبانی که می خواهند در آزمون تیزهوشان نهم به دهم شرکت کنند، طراحی شده است.

 خدمات ارایه شده در کلاس تیزهوشان نهم:

⇐ تدریس ریاضی،علوم(بخش فیزیک و شیمی)، ادبیات وانواع هوش و استعداد تحلیلی

⇐ جزوات انحصاری به تالیف مدرسین مدارس تیزهوشان تهران

⇐ آموزش مدیریت زمان و غلبه بر اضطراب کاذب

⇐ آزمون های مستمر بعد از هر فصل

⇐ پاسخنامه های تشریحی

⇐ تکالیف هفتگی مستمر

⇐ بررسی کلیه تکالیف و رفع اشکالات پر تکرار

⇐ پشتیبانی آموزشی 

تعداد جلسات: شامل 85 جلسه آموزشی: ریاضیات (30 جلسه)، علوم بخش فیزیک و شیمی (25 جلسه)، ادبیات (20 جلسه)، هوش و استعداد تحلیلی (10 جلسه)

مدت هر جلسه: ریاضیات (90 دقیقه)، علوم (60 دقیقه)، ادبیات فارسی (60 دقیقه)، هوش و استعداد تحلیلی (60 دقیقه)

هدف دوره: در کلاس آمادگی تیزهوشان نهم، کلیه نکات آزمون ورودی تیزهوشان مطابق با آخرین تغییرات این آزمون، توسط دبیران مدارس تیزهوشان شهر تهران تدریس خواهد شد.

* این دوره شامل آزمونهای دوره ای جهت بررسی سطح علمی و بررسی نقاط ضعف دانش آموز می باشد.

*** سوالات متداول داوطلبان آزمون تیزهوشان نهم

چرا باید در مدارس تیزهوشان درس بخوانیم؟

یکی از امتحان‌هایی که در پایه نهم برای دانش‌آموزان سرنوشت‌ساز است، آزمون تیزهوشان است

اما چرا این آزمون را ما می‌گیم سرنوشت‌ساز ؟ به دلیل این‌که قبولی در آزمون تیزهوشان می‌تونه یکی از راه‌های مؤثر برای موفقیت در آینده تحصیلی دانش‌آموز و تضمین قبولی در کنکور سراسری  و موفقیت در آینده شغلی اون باشه.

 قبل‌از این‌که ما به بررسی آزمون بپردازیم قصد داریم که به این‌موضوع بپردازیم که چرا باید در آزمون تیزهوشان شرکت بکنیم و در این آزمون موفق بشیم؟

 در پاسخ باید بگوییم که طبق آماری که همه‌ساله سازمان سنجش کشور اعلام می‌کنه، بیش‌از هفتاد درصد نفرات اول کنکور سراسری از دانش‌آموختگان مدارس تیزهوشان هستند و این نشان‌دهنده این هستش که این مدارس از نظر سطح علمی و نتیجه گرایی،  دارای رتبه برتر در بین سایر مدارس رو دارند و دانش‌آموزی که در این مدارس قبول می‌شه عملاً قبول شدنش در دانشگاه‌های معتبر و تراز اول کشور تضمینه.

یکی از مواردی که قبولی در آزمون تیزهوشان نهم به دهم رو مهم تر جلوه می‌ده اینه که کسانی که در این پایه موفق به قبولی در آزمون تیزهوشان میشن قادر خواهند بود (با سرمایه گذاری علمی مدارس تیزهوشان و اجرای دوره های مرتبط با آزمونهای کشوری و جهانی) در المپیادهای علمی، حایز نمرات برتر شوند و بدون شرکت در کنکور سراسری در رشته و دانشگاه مورد نظرشان پذیرفته شوند.

بررسی مفاد آزمون تیزهوشان

 خب حالا بریم ببینیم که در آزمون تیزهوشان چه اتفاقی می‌افته و درواقع منابع سوالات آزمون تیزهوشان چه دروسی است؟

 در پایه نهم به دهم آزمون تیزهوشان مطالب درسی پایه هشتم و نهم به انضمام سوالات هوش و استعداد تحلیلی مورد سوال قرار می گیره که طی دو دفترچه در اختیار داوطلبان قرار داده میشه.

 سوالات دفترچه شماره یک آزمون تیزهوشان نهم، فقط از  مباحث هوش و استعداد تحلیلیه و دفترچه شماره از دروس ریاضی، علوم، ادبیات، اجتماعی، پیام آسمانی و قرآن است

مباحث هوش و استعداد تحلیلی که در آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم مطرح می‌شه در کتب درسی پایه‌ریزی نشده. چون  در کتب درسی دانش آموزان، درسی درمورد هوش و استعداد تحلیلی وجود نداره. همچنین مباحث مطرح شده از کتب درسی پایه هشتم و نهم اکثرا از مطالب فرای کتب درسی است و دانش آموز باید برای مدیریت زمان نکات تستی هر درس را فرا بگیرد. به‌همین خاطر لازمه که دانش‌آموزی که هدفمند هست و می‌خواد در آزمون تیزهوشان قبول بشه، در کلاس‌ آمادگی آزمون تیزهوشان حتما شرکت کنه.

 چرا  داوطلبان آزمون ورودی  تیزهوشان، باید در کلاس آمادگی آزمون ورودی تیزهوشان شرکت کنند؟

حالا که متوجه شدیم که آزمون ورودی تیزهوشان نهم به دهم چه اهمیتی دارن و چه مباحثی در آزمون تیزهوشان مطرح می‌شه، قصد داریم به شما بگیم که چرا باید در کلاسهای آمادگی تیزهوشان شرکت کنیم؟ 

دوستان عزیز، برای این‌که شما بتونین در آزمون تیزهوشان قبول بشین دو آیتم رو باید در نظر داشته باشید:

 یکی نگاه به رقبای خودتون هست. همون‌طور که می‌دونین رقبای شما از سال‌های قبل از آزمون تیزهوشان دارن در کلاس‌های آمادگی ورود به مدارس تیزهوشان شرکت می‌کنند(عموماً داوطلبان آزمون تیزهوشان نهم، از پایه هفتم در کلاسهای آمادگی تیزهوشان شرکت می کنن). پس ما باید به اون‌ها نگاه بکنیم و خودمون رو مسلح کنیم.

 یکی دیگه از مطالب مهم برای موفقیت در آزمون تیزهوشان، یادگیری نکات تستی مباحث مطرح شده در آزمون تیزهوشانه

 همون‌طور که گفتیم مدیریت زمان در آزمون تیزهوشان خیلی خیلی مهمه و لازمه ی رعایت مدیریت زمان اینه که دانش‌آموز تسلط کافی بر مباحث داشته باشه. تسلطی که فرای تسلط بر مباحث کتاب درسی بصورت تشریحی است.

 مباحث هوش و استعداد تحلیلی که راساً موضوع خاص خودش رو داره و باید داوطلب آزمون تیزهوشان حتماً در کلاس‌های آمادگی تیزهوشان شرکت بکنه تا بتونه با این تیپ سوال‌های هوش و استعداد تحلیلی آشنا بشن همچنین مباحث کتب درسی پایه هشتم و نهم که شامل دروس ریاضی، علوم، ادبیات فارسی، پیام آسمانی، قرآن و علوم اجتماعی میشه و نیاز به آموزش نکات تستی داره.

دقت کنید که دروس ریاضی، علوم و ادبیات در آزمون تیزهوشان نهم به دهم فرای کتب درسی طرح سوال می شن و باید به بعضی مباحث پایه دهم هم مسلط بشید.

موسسه آموزشی صدشو برگزار می کند

کلاس تیزهوشان چهارم تا نهم