دوره حضوری

کلاس تیزهوشان ششم

کلاس تیزهوشان ششم

کلاس تیزهوشان ششم (آنلاین و حضوری)

به اطلاع می رساند ثبت نام کلاس تیزهوشان ششم موسسه صدشو، آغاز شد. این دوره در دو بخش (آموزشی و تست زنی) به صورت حضوری و آنلاین برگزار می شود. دوره آموزش مباحث هوش و استعداد تحلیلی در دو ترم تابستانی (تیر تا دی ماه) یا پاییزی (مهر تا دی ماه) و دوره تست زنی از بهمن تا اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

هدف از این دوره، ارتقای سطح علمی شرکت کنندگان جهت موفقیت در آزمونهای مدارس برتر بویژه  آزمون تیزهوشان است. شرکت در این دوره نیازمند تلاش مضاعف دانش آموزان و نیز اجرای رهنمودهایی است که توسط مدرس در جلسات بیان می شود.

دوره آنلاین تابستان

26 جلسه – 75 دقیقه ای

زمان برگزاری: سه شنبه ها از 28 تیر ماه 1401 – از ساعت 16:30 لغایت 17:45

دوره حضوری تابستان

26 جلسه – 75 دقیقه ای

زمان برگزاری: پنج شنبه ها از 30 تیر ماه 1401 – از ساعت 9:45 لغایت 11:00

دوره آنلاین پاییز

26 جلسه – 75 دقیقه ای

زمان برگزاری: یکشنبه ها و سه شنبه ها از 24 مهر ماه 1401 – از ساعت 19:30 لغایت 20:45

دوره حضوری پاییز

26 جلسه – 75 دقیقه ای

زمان برگزاری: دوشنبه ها و چهارشنبه ها از 25 مهر ماه 1401 – از ساعت 18:30 لغایت 19:45

توضیحات دوره

کلاس تیزهوشان ششم

کلاسهای آمادگی تیزهوشان پایه ششم موسسه صدشو شامل دو دوره مجزا است. دوره آموزش و دوره تست زنی. در ادامه به معرفی هریک از دوره ها پرداخته و ویژگی های هر یک را عنوان خواهیم کرد.

دوره آموزشی

دوره آموزشی

دوره آموزشی شامل تدریس سرفصل های آزمون ورودی تیزهوشان (تدریس مباحث هوش ریاضی و انواع هوش‌کلامی و غیرکلامی) منطبق با آخرین تغییرات آزمون تیزهوشان می باشد.


در این دوره روشهای تست زنی هر مبحث بصورت موضوعی و مفهومی توسط دبیران مدارس تیزهوشان آموزش داده می شود تا دانش آموز عملا بتواند با آموزه های این دوره، با مطالب و تستهای آزمون تیزهوشان آشنا شود. این دوره شامل آزمونهای دوره های هدفمند جهت سنجش روند تحصیلی دانش آموز می باشد و در صورت نیاز روشهای مطالعه و اصلاح روند مطالعه ارایه خواهد شد. تدریس تخصصی این دوره توسط دبیران مدارس تیزهوشان شهر تهران انجام می شود تا انتقال مطالب توسط اساتید مرتبط با آزمون تیزهوشان هدفمند تر انجام شود و آموزشی در چارچوب استاندارد آزمون انجام گیرد و دانش آموز پس از اتمام این دوره، بر همه مطالب هوش و استعداد تحلیلی تسلط لازم و کافی را داشته باشد.

دوره تست زنی

دوره تست زنی و تثبیت آموزشهای دوره اول که به نوعی مکمل دوره نخست است. اساس این دوره، بر پایه تست زنی و حل سوالات چهار گزینه ای تلفیقی است.

دوره تست زنی و آزمون آزمایشی

در این شیوه یک سوال از چندین مبحث طرح سوال می شود تا میزان توانایی دانش آموز سنجش شود و دانش آموز توانایی آن را داشته باشد که تستهای ترکیبی (که در حال حاضر در آزمونهای تیزهوشان مطرح می شود) را پاسخ دهد. تکالیف چالش برانگیز، جهت عادت به فکر کردن، افزایش دقت و تمرکز دانش آموز و رفع اشکالات آزمونهای سالهای گذشته در این دوره انجام می گیرد.
همچنین در این دوره، آموزشهای مرتبط در زمینه نحوه مدیریت زمان و تسلط بر استرس کاذب آموزش داده می شود.
در نتیجه پس از این دوره دانش آموز تسلط کافی بر مطالب آزمون تیزهوشان ، تکنیکهای تست زنی، مدیریت سوالات(اولویت بندی سوالات بر اساس میزان سختی یا مدت پاسخگویی ) و مدیریت زمان را کسب خواهد کرد.
این دوره نیز مانند دوره نخست شامل آزمونهای هدفمند و دوره ای جهت بررسی نقاط ضعف احتمالی و رفع ان خواهد بود . در کل دوره (در صورت نیاز) مشاور تحصیلی جهت راهنمایی، بررسی مشکلات و رفع موانع یادگیری در کنار دانش آموز خواهد بود.
تدریس تخصصی این دوره توسط دبیران مدارس تیزهوشان شهر تهران انجام می شود تا انتقال مطالب توسط اساتید مرتبط با آزمون تیزهوشان هدفمند تر انجام شود و آموزشی در چارچوب استاندارد آزمون انجام گیرد و دانش آموز پس از اتمام این دوره، بر همه مطالب هوش و استعداد تحلیلی تسلط لازم و کافی را داشته باشد.

ویژگی های برتر کلاس آمادگی تیزهوشان ششم

در کلاس آمادگی تیزهوشان ششم ، کلیه نکات آزمون ورودی تیزهوشان مطابق با آخرین تغییرات این آزمون (شامل مباحث هوش ریاضی، هوش کلامی، هوش منطقی، هوش غیر کلامی، خلاقیت و استعداد تحلیلی) توسط دبیران مدارس تیزهوشان شهر تهران تدریس خواهد شد.

این دوره شامل جزوات اختصاصی موسسه می باشد که در آن تدریس و تست های هدفمند جهت تثبیت مطالب تالیف شده است.

این دوره شامل آزمون های دوره ای جهت بررسی سطح علمی و رفع نقاط ضعف دانش آموز می باشد.

چرا باید در مدارس تیزهوشان درس بخوانیم؟

قصد داریم در این مقاله به موضوع آزمون ورودی تیزهوشان بپردازیم یکی از امتحان‌هایی که در پایه ششم به هفتم برای دانش‌آموزان سرنوشت‌ساز است، آزمون تیزهوشان است. 

اما چرا این آزمون را ما می‌گیم سرنوشت‌ساز ؟ به دلیل این‌که قبولی در آزمون تیزهوشان می‌تونه یکی از راه‌های مؤثر برای موفقیت در آینده تحصیلی دانش‌آموز و تضمین قبولی در کنکور سراسری  و موفقیت در آینده شغلی اون باشه.

 قبل‌از این‌که ما به بررسی آزمون بپردازیم قصد داریم که به این‌موضوع بپردازیم که چرا باید در آزمون تیزهوشان شرکت بکنیم و در این آزمون موفق بشیم؟

 در پاسخ باید بگوییم که طبق آماری که همه‌ساله سازمان سنجش کشور اعلام می‌کنه، بیش‌از هفتاد درصد نفرات اول کنکور سراسری از دانش‌آموختگان مدارس تیزهوشان هستند و این نشان‌دهنده این هستش که این مدارس از نظر سطح علمی  بسیار بالا هستند و دانش‌آموزی که در این مدارس قبول می‌شه عملاً قبول شدنش در دانشگاه‌های معتبر و تراز اول کشور تضمینه.

یکی از مواردی که قبولی در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم رو مهم تر جلوه می‌ده اینه که کسانی که در این پایه موفق به قبولی در آزمون تیزهوشان میشن اگر در مدارس تیزهوشان تحصیل بکنند و حائز نمره و معدل بالایی بشن به‌راحتی می‌تونم پایه نهم به دهم رو هم بدون آزمون طی بکنند و درواقع شش سال در مدارس تیزهوشان تحصیل کنند و این خیلی مهم هست. چون دانش‌آموز درگیر تغییر مقطع از پایه نهم به دهم و آزمون‌های ورودی مدارس مختلف نخواهد شد.

بررسی مفاد آزمون تیزهوشان

 خب حالا بریم ببینیم که در آزمون تیزهوشان چه اتفاقی می‌افته و درواقع منابع سوالات آزمون تیزهوشان چه دروسی است؟

 در پایه ششم به هفتم آزمون تیزهوشان فقط مباحث هوش و استعداد تحلیلی مورد سوال قرار می گیره که طی دو دفترچه در اختیار دانش‌آموز ها قرار داده میشه.

 سوالات دفترچه شماره یک آزمون تیزهوشان ششم، فقط از  مباحث هوش و استعداد تحلیلیه و دفترچه شماره دو سرعت و دقت. 

کل مواردی که در آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم مطرح می‌شه در کتب درسی پایه‌ریزی نشده. چون  در کتب درسی دانش آموزان پایه ششم، درسی درمورد هوش و استعداد تحلیلی وجود نداره به‌همین خاطر لازمه که دانش‌آموزی که هدفمند هست و می‌خواد در آزمون تیزهوشان قبول بشه، در کلاس‌ آمادگی آزمون تیزهوشان حتما شرکت کنه.

  

چرا  داوطلبان آزمون ورودی  تیزهوشان، باید در کلاس آمادگی آزمون ورودی تیزهوشان شرکت کنند؟

حالا که متوجه شدیم که آزمون ورودی تیزهوشان ششم به هفتم چه اهمیتی دارن و چه مباحثی در آزمون تیزهوشان مطرح می‌شه، قصد داریم به شما بگیم که چرا باید در کلاسهای آمادگی تیزهوشان شرکت کنیم؟ 

دوستان عزیز، برای این‌که شما بتونین در آزمون تیزهوشان قبول بشین دو آیتم رو باید در نظر داشته باشید:

 یکی نگاه به رقبای خودتون هست. همون‌طور که می‌دونین رقبای شما از سال‌های قبل از آزمون تیزهوشان دارن در کلاس‌های آمادگی ورود به مدارس تیزهوشان شرکت می‌کنند(عموماً داوطلبان برای آزمون تیزهوشان ششم از پایه چهارم). پس ما باید به اون‌ها نگاه بکنیم و خودمون رو مسلح کنیم.

 یکی دیگه از مطالب مهم برای موفقیت در آزمون تیزهوشان، یادگیری نکات تستی مباحث مطرح شده در آزمون تیزهوشانه

 همون‌طور که گفتیم مدیریت زمان در آزمون تیزهوشان خیلی خیلی مهمه و لازمه ی رعایت مدیریت زمان اینه که دانش‌آموز تسلط کافی بر مباحث داشته باشه. تسلطی که فرای تسلط بر مباحث کتاب درسی است.

 مباحث هوش و استعداد تحلیلی که راساً موضوع خاص خودش رو داره و باید داوطلبان آزمون تیزهوشان حتماً در کلاس‌های آمادگی تیزهوشان شرکت بکنه تا بتونن با این تیپ سوال‌های هوش و استعداد تحلیلی آشنا بشن.

 

موسسه آموزشی صدشو برگزار می کند

کلاس تیزهوشان چهارم تا نهم