آزمون تعیین سطح هوش و استعداد تحلیلی

آزمون شبیه ساز تیزهوشان ششم و نهم

با ما تیزهوشانی شو !

دانش آموزان و اولیای گرامی در مورد موسسه آموزشی صدشو چه می گویند؟

قبولی های 1397
0 +
قبولی های 1398
0 +
قبولی های 1399
0 +
قبولی های 1400
0 +
قبولی های 1401
0 +
همراه با دانش آموزان سراسر کشور، میزان توانایی وهوش خود را محک بزنید و در 10 مرحله آزمون شبیه ساز تیزهوشان، مهارت تست زنی خودتان را افزایش دهید …

آزمون شبیه ساز تیزهوشان چیست؟

آزمون شبیه ساز تیزهوشان، آزمون تستی است که دقیقا مشابه آزمون ورودی تیزهوشان با همان تعداد سوال استاندارد و همان شرایط توسط موسسه صدشو به صورت حضوری یا آنلاین برگزار می شود. این آزمون ها در بازه زمانی بهمن تا یک هفته قبل از آزمون تیزهوشان برگزار شده و هدف از آن آشنایی داوطلب با شرایط آزمون، نحوه مدیریت زمان (با استفاده از طبقه بندی سوالات به سوالات وقت گیر و ساده) و غلبه بر استرس است.

به طور کلی می توان آزمون های آزمایشی تیزهوشان را یک سنگ محک جدی و ابزاری مناسب برای ارزیابی داوطلب از خود دانست که به این نحو موجب آمادگی هرچه بیشتر و بهتر برای آزمون اصلی و اطلاع از نقاط ضعف و قوت او خواهد شد. همچنین با استفاده از این آزمون ها امکانی فراهم می شود که داوطلب تصویر دقیقی از روند مطالعاتی خود به دست آورده که در صورت مشاهده کاهش بازدهی، می توان تدابیری را برای آن اندیشید. بنابراین این آزمون ها می بایست به گونه ای طراحی شوند که در موفقیت و رسیدن داوطلبان به اهداف خود، بیشترین تاثیرگذاری را داشته باشد و دارای ویژگی های آزمون آزمایشی استاندارد باشند.

فواید آزمون های شبیه ساز تیزهوشان

آزمون های آزمایشی کلاس های تیزهوشان

سوالات آزمون آزمایشی می بایست استاندارد باشد

مهم ترین اصل در استاندارد بودن سوال های آزمون آزمایشی به شباهت آنها با آزمون اصلی مربوط می شود. در واقع درجه بندی پرسش های می بایست همانند آزمون تیزهوشان، مجموعه ای از سئوالات سخت، متوسط و آسان باشد. به این طریق، هر شخص بسته به میزان دانش و آموخته های خود، قادر به پاسخگویی آنها خواهد بود.

سوالات مطرح شده در آزمون شبیه ساز تیزهوشان به هیچ عنوان نباید سخت‌تر از سوالات تیزهوشان باشد. همچنین آسان بودن بیش از حد سوالات ممکن است در آینده به شرکت کنندگان لطمه وارد کند زیرا ذهنیت آنها را به سمت سوالات ساده سوق می‌دهد. وقتی در مورد استاندارد بودن سوالات صحبت می‌کنیم، منظور این است که سوالات باید مناسب و منطبق با منابع و مهارت‌هایی باشند که در دوره یا درسی تدریس می‌شود. به عبارت دیگر، سوالات باید به طور دقیق و صحیحی مفاهیم و مطالبی را که محک درستی از توانایی ذهنی دانش آموز دارد را مطرح کنند.

نوآوری در طرح سوال یکی دیگر از ویژگی های آزمون آزمایشی استاندارد است. به طوری که تکراری، کپی و از منابع تستی داوطلب نباشد. توجه کنید برخی موسسات آموزشی با انتخاب سوال ها از منابع مربوط به کلاس های خود و جزوه های ارائه شده، داوطلبان را متقاعد به ثبت نام در این کلاس ها می کنند. در این صورت آزمون های برگزارشده این موسسات، از استاندارد لازم برخوردار نخواهند بود.

نمونه کارنامه آزمون شبیه ساز تیرهوشان

ویژگی های یک آزمون استاندارد

زمان بندی اجرایی آزمون های آزمایشی

آزمون های شبیه ساز تیزهوشان موسسه صدشو در 10 مرحله اجرا خواهد شد. اولین مرحله آن آخرین جمعه بهمن ماه خواهد بود و آخرین مرحله آن آخرین جمعه اردیبهشت است.

کلیه آزمون های آزمایشی پایه ششم و نهم ورودی مدارس سمپاد، به صورت هم زمان و راس ساعت 10:30 صبح برگزار می شود.

مفاد آزمون شبیه ساز تیزهوشان پایه ششم فقط از مباحث هوش، استعداد تحلیلی و سرعت و دقت است.

برنامه آزمون های شبیه ساز موسسه آموزشی صدشو

مفاد آزمون تیزهوشان پایه نهم

مطابقت 70 درصدی با سوالات آزمون اصلی سمپاد

آزمون های صدشو، بر خلاف سایر آزمون های آزمایشی دارای ویژگی های منحصربفردی است. حسن اول اینکه، آزمون های صدشو از سطح بالای از استاندارد سوالات برخوردار است. همین ویژگی باعث شده تا سوالات آزمون های شبیه سازتیزهوشان هر ساله با آزمون تیزهوشان بالغ بر 70 درصد تطبیق داشته باشد.

حسن دوم آزمون شبیه ساز صدشو، هدفمند و با برنامه ریزی منسجم بودن آن است. برخلاف سایر آزمون های آزمایشی که پراکنده است، آزمون های صدشو از پایه شروع می شود و به سمت سطح پیشرفته حرکت می کند. همین ویژگی باعث شده مرور مطالب مرتب و پیوسته باشد.

هر کدام از آزمون های صدشو دارای پاسخنامه هستند. اساتید پس از حل کردن تست ها، درسنامه آن را نیز جهت مرور و جمع بندی ماه های پایانی آزمون تیزهوشان ارائه می دهند. بنابراین با آزمون شبیه ساز تیزهوشان می توانید سه هدف حل تست، مرور و جمع بندی را با هم دنبال کنید.

آزمون شبیه ساز تیزهوشان موسسه آموزشی صدشو

چرا در آزمون های آزمایشی صدشو شرکت کنیم؟

ایلیا پاینده پور

قبولی تیزهوشان ششم و نهم

مدرسه علامه حلی

پخش ویدیو
کیان خالدی

قبولی تیزهوشان نهم

مدرسه شهید سلطانی

پخش ویدیو
فاطمه زهرا شهابی

قبولی تیزهوشان نهم

مدرسه فرزانگان

پخش ویدیو
صدرا شهریاری

قبولی تیزهوشان ششم

مدرسه علامه حلی

پخش ویدیو

برگزاری 10 آزمون شبیه ساز

با توجه به استقبال هر ساله داوطلبان آزمون تیزهوشان از آزمون های آزمایشی موسسه آموزشی صدشو , امسال همچون سال های قبل متوالی 10 آزمون شبیه ساز تیزهوشان برای ارزیابی داوطلبان طراحی شده است که برنامه آن در زیر قابل مشاهده است.

سوالات متداول

در خصوص آزمون های شبیه ساز تیزهوشان
خیر – با توجه به این که طراحی سوالات و میزان سختی هر آزمون به صورتی انجام شده که دانش آموز طی 10 مرحله و با زمان بندی استاندارد آمادگی لازم را کسب کنند ، فقط اجازه دارند به صورت کامل ثبت نام کنند.
با توجه به این که سوالات آزمون اصلی ورود به مدارس تیزهوشان در پایه ششم فقط از مباهث هوش و استعداد تحلیلی مطرح می شوند ، در آزمون های آزمایشی ششمی ها هم از کتاب درسی سوال مطرح نمی شود ، اما برای دانش آموزان پایه نهم علاوه بر سوالات هوش و استعدادتحلیلی ، از مباحث کتاب های درسی(پایه هشتم و نهم) هم سوال مطرح می شود . درواقع آزمون های آزمایشی ، شبیه ساز امتحان تیزهوشان هستند و دقیقا با قوانین آزمون تیزهوشان اصلی برگزار می شوند.
به جهت رعایت عدالت اجتماعی و استفاده عموم دانش آموزان در سرتاسر کشور، آزمون شبیه ساز تیزهوشان موسسه صدشو بصورت آنلاین وحضوری برگزار خواهد شد

ثبت نام کن جا نمونی!

دوره های در حال ثبت نام ...