با ما تیزهوشانی شو !

آمار قبولی تیزهوشان ...

0 +
قبولی های 1397
0 +
قبولی های 1398
0 +
قبولی های 1399
0 +
قبولی های 1400
0 +
قبولی های 1401

همراه با دانش آموزان سراسر کشور، میزان توانایی وهوش خود را محک بزنید و در 10 مرحله آزمون شبیه ساز تیزهوشان، مهارت تست زنی خودتان را افزایش دهید …

موسسه آموزشی صدشو بعد چندین دوره آزمون آزمایشی موفق در سال های گذشته اینبار با هدفی گسترده تر در نظر دارد از ابتدای بهمن ماه تا اردیبهشت ماه سال آینده ده آزمون آزمایشی ویژه داوطلبان تیزهوشان پایه ششم و نهم به صورت جداگانه برگزار نماید.

آزمون شبیه ساز چیست؟ آیا لازم است؟

آزمون آزمایشی چیزی فراتر از یک آزمون چند هفته یکبار است و می توان گفت هر دانش آموزی که هدفی مشخص دارد و می داند برای چه میخواند، آزمون آزمایشی یک سنگ محک جدی برای اوست و می تواند درس های بسیار جدی به او بیاموزد؛ مشروط به اینکه بداند و بتواند از آن استفاده کند.

چه آزمون شبیه سازی استاندارد است؟​

برای اینکه بتوانیم آزمون استاندارد را بشناسیم، لازم است یک معیار قرار داد و آن معیار هم تنها و تنها یک چیز است: آزمون تیزهوشان اصلی. یعنی اگر می خواهیم آزمون شبیه ساز سمپاد استاندارد را بشناسیم آن را با آزمون اصلی تیزهوشان مقایسه کنیم؛ هم ازجنبه سوالات و هم شرایط، یعنی سوالات آزمون آزمایشی هرچقدر جدی تر و نزدیکتر به سوالات تیزهوشان باشد، سطح کیفی بهتری دارد و بالعکس.

موسسه آموزشی صدشو بعد چندین دوره آزمون آزمایشی موفق در سال های گذشته اینبار با هدفی گسترده تر در نظر دارد از ابتدای بهمن ماه تا اردیبهشت ماه سال آینده ده آزمون آزمایشی ویژه داوطلبان تیزهوشان پایه ششم و نهم به صورت جداگانه برگزار نماید.

معرفی آزمون های شبیه ساز تیزهوشان​

معمولا دانش آموزان قبل از آزمون های مهمی از قبیل کنکور، المپیاد های علمی یا آزمون ورود به مدارس تیزهوشان (سمپاد) برای جلوگیری از غافلگیر شدن با سوالات جدید و سخت، خود را در شرایط مشابه قرار می دهند و قبل از آزمون اصلی، به وسیله ی چند مرحله آزمون آزمایشی، آمادگی خود را افزایش می دهند.
یکی از مهم ترین مولفه های آزمون های آزمایشی استاندارد، سوالات مطرح شده می باشد و به هر میزان که سوالات آزمون آزمایشی شباهت بیشتری با سوالات امتحان اصلی داشته باشد، شانس موفقیت دانش آموز افزایش می یابد.

همچنین زمان بندی آزمون های آزمایشی و تقسیم مباحث در آن می تواند تاثیر چشمگیری در نظم مطالعه داشته باشد و براساس آن دانش آموز اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت خود را بهتر ترسیم می کند.

در 10 مرحله آزمون های شبیه ساز تیزهوشان که بصورت مجزا برای دانش آموزان پایه ششم و پایه نهم برگزار می گردد، مخاطبان با تعداد بسیار زیادی سوال استاندارد آشنا می شوند. این سوالات توسط مدرسان نخبه ی المپیادی و تیزهوشانی طراحی و تالیف شده اند و بیشترین شباهت را به رویکرد سوالات سال قبل آزمون ورودی مدارس تیزهوشان دارند. ضریب سختی سوالات در هر آزمون نسبت به آزمون قبل سخت تر می شود، بنابراین قدرت تحلیل سوالات و هوش غیر کلامی دانش آموزان شرکت کننده در این آزمون ها به تدریج افزایش می یابد.

هوش و استعداد مولفه ای قیاسی می باشد، یعنی به کار بردن واژه ی باهوش برای یک دانش آموز ، بدون این که او را با دانش آموز دیگری مقایسه کنیم امکان پذیر نیست. در حل کردن تمرینات هوش و خلاقیت و استدلال های منطقی دانش آموزان معمولا می توانند به درصد کمی از سوالات جواب صحیح بدهند و پس از آن فقط با مقایسه کردن دانش آموز با سایر دانش آموزان و قراردادن نتیجه و نمرات او در نمودار میتوان به این نتیجه رسید که آیا واقعا جزو نفرات برتر می باشد یا خیر.

هرساله تعداد زیادی از دانش آموزان پایه ی ششم و نهم ، قبل از شروع آزمون اصلی تیزهوشان، در آزمون های آزمایشی شرکت می کنند و در کنار رقابت با سایر رقیبان خود، در هرمرحله از آزمون آزمایشی متوجه نقاط قوت و ضعف خود می شوند و به جایگاه خود در بین باهوش ترین دانش آموزان شهر و استان محل تحصیل خود پی می برند.

برگزاری 10 آزمون شبیه ساز

با توجه به استقبال هر ساله داوطلبان آزمون تیزهوشان از آزمون های آزمایشی موسسه آموزشی صدشو , امسال همچون سال های قبل متوالی 10 آزمون شبیه ساز تیزهوشان برای ارزیابی داوطلبان طراحی شده است که برنامه آن در زیر قابل مشاهده است.

سوالات متداول

در خصوص آزمون های شبیه ساز تیزهوشان
خیر – با توجه به این که طراحی سوالات و میزان سختی هر آزمون به صورتی انجام شده که دانش آموز طی 10 مرحله و با زمان بندی استاندارد آمادگی لازم را کسب کنند ، فقط اجازه دارند به صورت کامل ثبت نام کنند.
با توجه به این که سوالات آزمون اصلی ورود به مدارس تیزهوشان در پایه ششم فقط از مباهث هوش و استعداد تحلیلی مطرح می شوند ، در آزمون های آزمایشی ششمی ها هم از کتاب درسی سوال مطرح نمی شود ، اما برای دانش آموزان پایه نهم علاوه بر سوالات هوش و استعدادتحلیلی ، از مباحث کتاب های درسی(پایه هشتم و نهم) هم سوال مطرح می شود . درواقع آزمون های آزمایشی ، شبیه ساز امتحان تیزهوشان هستند و دقیقا با قوانین آزمون تیزهوشان اصلی برگزار می شوند.
به جهت رعایت عدالت اجتماعی و استفاده عموم دانش آموزان در سرتاسر کشور، آزمون شبیه ساز تیزهوشان موسسه صدشو بصورت آنلاین وحضوری برگزار خواهد شد

ثبت نام کن جا نمونی!

دوره های در حال ثبت نام ...