دوره حضوری

کلاس تیزهوشان ششم

کلاس تیزهوشان ششم

کلاس تیزهوشان ششم (آنلاین و حضوری)

دوره  آمادگی تیزهوشان پایه ششم، در دو بخش (پیشرفته و تکمیلی) به صورت حضوری و آنلاین برگزار می شود.  در دوره پیشرفته مباحث هوش و استعداد تحلیلی در دو ترم تابستانی (تیر تا دی ماه) یا پاییزی (مهر تا دی ماه) و در دوره تکمیلی (مکمل دوره پیشرفته) که از بهمن تا اردیبهشت ادامه می یابد، دانش آموز با کلیه مباحث هوش و استعداد تحلیلی و نحوه تست زنی و مدیریت زمان آشنا خواهد شد.

هدف از این پکیج آموزشی، ارتقای سطح علمی شرکت کنندگان جهت موفقیت در آزمونهای مدارس برتر بویژه آزمون تیزهوشان است. شرکت در این دوره نیازمند تلاش مضاعف دانش آموزان و نیز اجرای رهنمودهایی است که توسط مدرس در جلسات بیان می شود.

دوره حضوری زمستان و بهار

تعداد جلسات: 26 جلسه

زمان برگزاری: دوشنبه و چهارشنبه ساعت 18:30 تا 19:45 – شروع از 3 بهمن

دوره آنلاین زمستان و بهار

تعداد جلسات: 26 جلسه

زمان برگزاری: یکشنبه و سه شنبه ساعت 19:30 تا 20:45 – شروع از 2 بهمن

دوره حضوری و آنلاین پاییز

دوره حضوری و آنلاین تابستان

توضیحات دوره

کلاس تیزهوشان ششم

موسسه آموزشی صدشو با برگزاری کلاس های آمادگی آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ورودی مدارس سمپاد و با همکاری اساتید مدارس تیزهوشان شهر تهران توانسته است گامی بسیار موثر در موفقیت دانش آموزان عزیز در آزمون تیزهوشان ورودی ششم به هفتم بردارد.

آزمون ورودی تیزهوشان ششم به هفتم فقط از مباحث هوش و استعداد تحلیلی است و از کتب درسی سوالی مطرح نخواهد شد. کلاسهای آمادگی تیزهوشان پایه ششم موسسه صدشو شامل دو دوره مجزا است. دوره پیشرفته و دوره تکمیلی. در دوره پیشرفته به تدریس انواع هوش های ریاضی، کلامی و غیر کلامی خواهیم پرداخت و آزمون هایی جهت بررسی پیشرفت تحصیلی گرفته خواهد شد. در دوره تکمیلی به تدریس هدفمند، بررسی تست های آزمونهای تیزهوشان سالهای گذشته سمپاد و تست های مشابه( تلفیقی) خواهیم پرداخت.

برگزاری 10 دوره آزمون شبیه ساز تیزهوشان مجزا(بصورت حضوری و غیر حضوری) از ویژگی های برتر پکیج تیزهوشان ششم است تا دانش آموز با تسلط بر مباحث و نکات تست زنی و همچنین مدیریت زمان و استرس، با موفقیت آزمون تیزهوشان ششم را پشت سر قرار دهد. قابل ذکر است ثبت نام آزمونهای شبیه ساز تیزهوشان نهم از دی ماه آغاز خواهد شد.

پخش ویدیو
دوره آموزشی

دوره پیشرفته تیزهوشان

دوره پیشرفته، شامل تدریس سرفصل های آزمون ورودی تیزهوشان (تدریس مباحث هوش ریاضی و انواع هوش‌کلامی و غیرکلامی) منطبق با آخرین تغییرات آزمون تیزهوشان می باشد.

 

در این دوره روشهای تست زنی هر مبحث بصورت موضوعی و مفهومی توسط دبیران مدارس تیزهوشان آموزش داده می شود تا دانش آموز عملا بتواند با آموزه های این دوره، با مطالب و تستهای آزمون تیزهوشان آشنا شود. این دوره شامل آزمونهای دوره های هدفمند جهت سنجش روند تحصیلی دانش آموز می باشد و در صورت نیاز روشهای مطالعه و اصلاح روند مطالعه ارایه خواهد شد.
تدریس تخصصی این دوره توسط دبیران مدارس تیزهوشان شهر تهران انجام می شود تا انتقال مطالب توسط اساتید مرتبط با آزمون تیزهوشان هدفمند تر انجام شده و آموزشی در چارچوب استاندارد آزمون و مطابق با آخرین تغییرات تیزهوشان اجرا شود تا دانش آموز پس از اتمام این دوره، بر همه مطالب هوش و استعداد تحلیلی تسلط لازم و کافی  داشته باشد.

دوره تکمیلی تیزهوشان

هدف از این دوره، تثبیت آموزشهای دوره پیشرفته است. اساس این دوره، بر پایه تست زنی و حل سوالات چهار گزینه ای تلفیقی(بیان چند مبحث از انواع هوش در یک سوال) است.

دوره تست زنی و آزمون آزمایشی

در این شیوه یک سوال از چندین مبحث طرح می شود تا میزان توانایی  و تسلط دانش آموز سنجش شود و دانش آموز توانایی حل تستهای ترکیبی (که در حال حاضر در آزمونهای تیزهوشان مطرح می شود) را کسب کند. تکالیف چالش برانگیز، جهت عادت به فکر کردن، افزایش دقت و تمرکز دانش آموز و رفع اشکالات آزمونهای سالهای گذشته در این دوره انجام می گیرد.
همچنین در این دوره از کلاس های تیزهوشان، آموزشهای مرتبط در زمینه نحوه مدیریت زمان و تسلط بر استرس کاذب آموزش داده خواهد شد.

در نتیجه پس از این دوره دانش آموز تسلط کافی بر مطالب آزمون تیزهوشان ، تکنیکهای تست زنی، مدیریت سوالات(اولویت بندی سوالات بر اساس میزان سختی یا مدت پاسخگویی ) و مدیریت زمان را کسب خواهد کرد.
این دوره نیز مانند دوره نخست(دوره پیشرفته) شامل آزمونهای هدفمند و دوره ای جهت بررسی نقاط ضعف احتمالی و رفع اشکالات علمی خواهد بود . در کل دوره (در صورت نیاز) مشاور تحصیلی جهت راهنمایی، بررسی مشکلات و رفع موانع یادگیری در کنار دانش آموز خواهد بود.
تدریس تخصصی این دوره  نیز توسط دبیران مدارس تیزهوشان شهر تهران انجام می شود تا انتقال مطالب توسط اساتید مرتبط با آزمون تیزهوشان هدفمند تر انجام شود و آموزشی در چارچوب استاندارد آزمون انجام گیرد. همچنین دانش آموزان پس از اتمام این دوره، بر همه مطالب هوش و استعداد تحلیلی و نحوه مدیرت زمان تسلط لازم و کافی را خواهند داشت.

ویژگی های برتر کلاس آمادگی تیزهوشان ششم

در کلاس آمادگی تیزهوشان ششم ، کلیه نکات آزمون ورودی تیزهوشان مطابق با آخرین تغییرات این آزمون (شامل مباحث هوش ریاضی، هوش کلامی، هوش منطقی، هوش غیر کلامی، خلاقیت و استعداد تحلیلی) توسط دبیران مدارس تیزهوشان شهر تهران تدریس خواهد شد.

این دوره شامل جزوات اختصاصی موسسه می باشد که در آن تدریس و تست های هدفمند جهت تثبیت مطالب تالیف شده است.

این دوره شامل آزمون های دوره ای جهت بررسی سطح علمی، بررسی روند پیشرفت و رفع نقاط ضعف دانش آموز می باشد.

چرا باید در مدارس تیزهوشان درس بخوانیم؟

یکی از امتحان‌هایی که در پایه ششم به هفتم برای دانش‌آموزان سرنوشت‌ساز است، آزمون تیزهوشان است. اما چرا این آزمون را ما می‌گیم سرنوشت‌ساز ؟ به دلیل این‌که قبولی در آزمون تیزهوشان می‌تونه یکی از راه‌های مؤثر برای موفقیت در آینده تحصیلی دانش‌آموز و تضمین قبولی در کنکور سراسری و موفقیت در آینده شغلی اون باشه.

قبل‌ از این‌که ما به بررسی آزمون بپردازیم قصد داریم که به این‌موضوع بپردازیم که چرا باید در آزمون تیزهوشان شرکت بکنیم و در این آزمون موفق بشیم؟

در پاسخ باید بگوییم که طبق آماری که همه‌ساله سازمان سنجش کشور اعلام می‌کنه، بیش‌از هفتاد درصد نفرات اول کنکور سراسری از دانش‌آموختگان مدارس تیزهوشان هستند و این نشان‌دهنده اینه که این مدارس از نظر سطح علمی بسیار بالا هستند و دانش‌آموزی که در این مدارس قبول می‌شه عملاً قبول شدنش در دانشگاه‌های معتبر و تراز اول کشور تضمینه.

یکی از مواردی که قبولی در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم رو مهم تر جلوه می‌ده اینه که کسانی که در این پایه موفق به قبولی در آزمون تیزهوشان میشن اگر در مدارس تیزهوشان تحصیل بکنند و حائز نمره و معدل بالایی بشن به‌راحتی می‌تونم پایه نهم به دهم رو هم بدون آزمون طی بکنند و درواقع شش سال در مدارس تیزهوشان تحصیل کنند و این خیلی مهم هست. چون دانش‌آموز درگیر تغییر مقطع از پایه نهم به دهم و آزمون‌های ورودی مدارس مختلف نخواهد شد.

منابع آزمون تیزهوشان صدشو

بررسی مفاد و منابع آزمون ششم به هفتم

در پایه ششم به هفتم آزمون تیزهوشان فقط مباحث هوش و استعداد تحلیلی مورد سوال قرار می گیره که طی دو دفترچه در اختیار دانش‌آموز ها قرار داده میشه. سوالات دفترچه شماره یک آزمون تیزهوشان ششم، فقط از مباحث هوش و استعداد تحلیلیه و دفترچه شماره دو سوالات سرعت و دقت.

کل مواردی که در آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم مطرح می‌شه در کتب درسی پایه‌ریزی نشده. چون در کتب درسی دانش آموزان پایه ششم، درسی درمورد هوش و استعداد تحلیلی وجود نداره. به‌همین خاطر لازمه که دانش‌آموزی که هدفمنده و می‌خواد در آزمون تیزهوشان قبول بشه، باید در کلاس‌ آمادگی آزمون تیزهوشان شرکت کنه.

بد نیست بدانید که ...

آزمون ورودی تیزهوشان(سمپاد) پایه ششم به هفتم، فقط از مباحث هوش و استعداد تحلیلی است و از کتب درسی سوالی مطرح نخواهد شد. مباحث هوش و استعداد تحلیلی که راساً موضوع خاص خودش را دارد و باید داوطلبان آزمون تیزهوشان حتماً در کلاس‌های آمادگی تیزهوشان شرکت کند تا با این تیپ سوال‌های هوش و استعداد تحلیلی آشنا شود.

تست زنی مباحث هوش و استعداد تحلیلی روش های مختلفی دارد که عموما در کتب مرتبط به آزمون تیزهوشان هم به صورت پراکنده و ناقص به آن پرداخته شده است. پس باید جهت انسجام مطالب، آشنایی با انواع مباحث هوش و استعداد تحلیلی روشهای تست زنی و آشنایی با نحوه مدیریت زمان در کلاسهای امادگی تیزهوشان پایه ششم به هفتم شرکت کنید.

3 نکته مهم برای موفقیت در آزمون استعدادهای درخشان

 اولین نکته، نگاه به رقبای خودتون هست. همون‌طور که می‌دونین رقبای شما از سال‌های قبل از آزمون تیزهوشان دارن در کلاس‌های آمادگی ورود به مدارس تیزهوشان شرکت می‌کنند(عموماً داوطلبان برای آزمون تیزهوشان ششم از پایه چهارم شروع به کلاس رفتن می کنن). پس ما باید به اون‌ها نگاه بکنیم و خودمون رو هر چه زودتر آماده کنیم.

 موضوع مهم دیگه؛ برای موفقیت در آزمون تیزهوشان، یادگیری نکات تستی مباحث مطرح شده در آزمون تیزهوشان خیلی مهمه. مطالب هوش و استعداد تحلیلی در کتب درسی مدارس جایگاهی نداره و فقط باید در کلاس آمادگی تیزهوشان شرکت کنیم تا با انواع مباحث هوش و استعداد تحلیلی آشنا بشیم.

 و نکته سوم … همون‌طور که گفتیم مدیریت زمان در آزمون تیزهوشان خیلی خیلی مهمه و لازمه ی رعایت مدیریت زمان اینه که دانش‌آموز تسلط کافی بر مباحث داشته باشه. تسلطی که فرای تسلط بر مباحث کتاب درسی است و نیاز به تمرین و تکرار داره.

موسسه آموزشی صدشو برگزار می کند

کلاس تیزهوشان چهارم تا نهم

بررسی

هنوز بررسی وجود ندارد.

اولین نفری باشید که برای “کلاس تیزهوشان ششم” نظر میدهید;

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *