بلاگ

منابع آزمون تیزهوشان نهم

اطلاعات مفید

منابع آزمون تیزهوشان نهم

آزمون  ورودی تیزهوشان نهم

منابع آزمون تیزهوشان نهم شیوه طرح سوالات در آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم ، به صورت ترکیبی و شامل دو دسته سوال استعداد تحصیلی و استعداد تحلیلی است. در واقع هدف از طراحی سوالات بخش استعداد تحلیلی ، تخمین و بررسی وضعیت هوش و استعداد دانش آموز می باشد. 

نیمی از امتیاز آزمون تیزهوشان به سوالاتی اختصاص می یابد که از کتب درسی پایه های هشتم و نهم دوره اول متوسطه مطرح می شود. مجموع سوالات آزمون استعداد تحصیلی شامل 50 سوال است و دانش آموزان می بایست در مدت زمان 70 دقیقه ، به آن ها پاسخ دهند. هر یک از مواد امتحانی دارای ضریب مختص خود بوده و برخی از آن ها نیز با توجه به رشته تحصیلی مورد تقاضای دانش آموز، متفاوت می باشند. مواد آزمون تیزهوشان به همراه ضریب هر یک از آن ها در جدول زیر ارائه شده اند.

منابع آزمون تیزهوشان نهم

منابع آزمون تیزهوشان نهم 

تعداد و ضرایب آزمون

مدت زمان پاسخگویی آزمون ورودی تیزهوشان

منابع آزمون تیزهوشان نهم
منابع آزمون تیزهوشان نهم

در منابع آزمون تیزهوشان نهم ضریبی که برای هر درس اختصاص یافته ، نشان دهنده میزان اهمیت آن درس است. با توجه به رشته مورد علاقه شما جهت تحصیل در دوره دوم متوسطه ، هر یک از دروس ریاضی ، علوم تجربی و زبان و ادبیات فارسی از اهمیت ویژه ای برخوردارند و شما می توانید با انتخاب و مطالعه منابع مناسب ، حدنصاب نمره لازم را برای ورود به مدارس سمپاد کسب نمایید.

سوالات استعداد تحلیلی بر مبنای ارزیابی هوش و توانایی دانش آموز طراحی می شوند و داوطلبان می توانند با حل تست های گوناگون ، ذهن خود را برای حل این دست از سوالات آماده سازند. توجه داشته باشید که برای حل سوالات استعداد تحصیلی ، نیازمند تمرین و مطالعه مستمر هستید.

تمامی فرآیند ثبت نام به صورت اینترنتی(غیرحضوری) توسط داوطلبان انجام خواهد شد و مدارس محل تحصیل داوطلبان، در این خصوص مسئولیتی نخواهد داشت.

کارت ورود به جلسه آزمون ورود به جلسه

کارت ورود به جلسه آزمون ورودی تیزهوشان پایه نهم به دهم پنج روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون، از طریق سامانه ثبت نام به نشانی azmoon.medu.ir در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

دستور العمل آزمون تیزهوشان نهم به دهم توسط وزارت آموزش و پرورش(منابع آزمون تیزهوشان نهم)

جهت ارتباط با مشاورین مرکز آموزشی صد شو و رزرو کلاسهای تخصصی آزمون تیزهوشان و هوش و استعداد تحلیلی با شماره ۸۸۲۸۸۰۵۷-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به صدشو خوش آمدید

دانش آموز عزیز

برای اطلاع از خدمات آموزشی و شرکت در قرعه کشی , فرم زیر را تکمیل کنید


    اطلاعات شما هرگز با شخص ثالث به اشتراک گذاشته نمی شود