بلاگ

مزایای تست هوش

اخبار

مزایای تست هوش

بسیاری از اولیا علاقه‌مندند بدانند فرزندشان از نظر هوشی در چه وضعیتی قرار دارد. هرچند بیش از یک‌قرن از ابداع آزمون‌های هوش می‌گذرد، اما اولین آزمون هوش در سال 1905 میلادی در فرانسه منتشر و به‌نام بینه – سیمون به ثبت رسید. مزایای تست هوش به مرور زمان برای افراد عامه مشخص وتغییرات این آزمونها به‌خصوص در جهت رفع ضعف‌های مربوط به خلاقیت‌، عملیاتی شده است.

تست هوش

امروزه آزمون‌های هوش در مراکز آموزشی کشور ما نیز بسیار متداول شده و اصطلاح بهره‌ی هوشی برای بیش‌تر اولیا واژه‌ای آشنا است.

اندازه‌گیری و سنجش هوش با روش‌های مختلفی در کشور ما انجام می‌گیرد، اما باید درنظر داشت که‌ انطباق صحیح آن‌ها با مسائل فرهنگی، اجتماعی و البته میزانِ مهارتِ شخصِ تست‌گیرنده در اعتبار این آزمون‌ها نقشِ بسیارری دارد.

اصطلاح بهره‌ی هوشی (I.Q)، در واقع حاصل عبارت است. در این فرمول عدد 100 به‌طور قراردادی برای نشان‌دادن بهره‌ی هوشی در نظر گرفته می‌شود. عدد 100 برای کودکی با بهره‌ی هوشی عادی در نظر گرفته شده و بر این اساس، بهره‌ی هوشی کم‌تر از 100، به معنای آن است که فرد از گروه سنی خود عقب‌تر و بهره‌ی هوشی بالای 100 به معنای بالاتر بودن فرد از نظر هوشی نسبت به گروه سنی خود می‌باشد.

جهت ارتباط با مشاورین مرکز آموزشی صد شو و رزرو کلاسهای هوش و خلاقیت(استعداد تحلیلی) با شماره 88288057-021 تماس حاصل نمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به صدشو خوش آمدید

دانش آموز عزیز

برای اطلاع از خدمات آموزشی و شرکت در قرعه کشی , فرم زیر را تکمیل کنید


    اطلاعات شما هرگز با شخص ثالث به اشتراک گذاشته نمی شود