بلاگ

فرزندان استاندار و رئیس آموزش و پرورش در بین متخلفین کنکور

اخبار

فرزندان استاندار و رئیس آموزش و پرورش در بین متخلفین کنکور

فرزندان استاندار و رئیس آموزش و پرورش در بین متخلفین کنکور !
رئیس سازمان سنجش با بیان اینکه امسال حدود ۱۷۰ داوطلب به دلیل عکس گرفتن با موبایل از کنکور محروم شدند، گفت: سازمان سنجش در تخلفات با کسی تعارف ندارد، بین متخلفان امسال فرزند رئیس آموزش و پرورش و استاندار هم بود.

تخلف در کنکور

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره تقلب در کنکور گفت: سازمان سنجش یک بانک سؤال دارد که در قرنطینه چاپخانه قرار می گیرد و از آن بانک سؤال به طور تصادفی سؤالات کنکور انتخاب و پلمپ می شود که کسی به جز داوطلب نمی تواند آن را باز کند.

وی افزود: حدود ۸۰ هزار نفر عوامل اجرایی داریم و قبل از ورود به جلسه اصلاً امکان لو رفتن سؤالات وجود ندارد، البته تخلف های موردی هست که با آنها برخورد می شود به طور مثال ممکن است فردی بتواند گوشی موبایل خود را به جلسه آورده و از سؤالات عکس بگیرد که ما با این افراد برخورد می کنیم و از داوطلبان نیز می خواهیم اگر موردی هم دیدند گزارش دهند.

خدایی گفت: امسال حدود ۱۷۰ نفر را به دلیل عکس گرفتن با موبایل از کنکور محروم کردیم.

وی افزود: پس از آزمون گفتند که کلید سؤالات لو رفته بوده در حالی که ما قبل از اتمام آزمون کلیدی نداریم زیرا طراح سؤالات هم نمی داند چه سؤالاتی از بانک سؤال برای آزمون انتخاب شده است و ما پس از آزمون کلید را می سازیم.

رئیس سازمان سنجش ادامه داد: ما امسال اصلاً دفترچه A منتشر نکرده ایم اما گفتند که کلید سؤالات A لو رفته است.

وی ادامه داد: ما دستورالعمل جدی داریم که حوزه باید موبایل بچه ها را بگیرد و تخلفات موردی هم بررسی می شود اما ما قسم نخوردیم که هیچ تخلفی وجود ندارد، ممکن است به صورت موردی تخلف رخ دهد اما قسم می خوریم که با تخلفات برخورد کنیم.

خدایی افزود: ما در تخلفات با کسی تعارف نداریم، در آزمون امسال فرزند رئیس آموزش و پرورش، استاندار و… را محروم کرده ایم.

وی گفت: یکسری از سایت ها اعلام می کنند که رتبه ها مشکل دارد در حالی که باید بگویم آنها رتبه را براساس نمره خام فرد تخمین می زنند و از نظر کارشناسی این کار اصلاً امکانپذیر نیست، زیرا باید تراز و سوابق فصلی هم در رتبه لحاظ شود که آنها تراز امسال را نمی دانند و از تراز سال گذشته استفاده می کنند در حالی که تعداد داوطلبان نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

رئیس سازمان سنجش با اشاره به ارائه تسهیلات انتخاب رشته مجازی از سوی سازمان سنجش گفت: داوطلبان می توانند با پرداخت مبلغ شش هزار تومان از انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش استفاده کنند که براساس نمره، رتبه واقعی فرد را نشان می دهد.

وی گفت: سال گذشته ۸۳۰۰ نفر در سه رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی ظرفیت داشتیم و امسال حدود هشت هزار نفر بود که طبق قانون مجلس ۳۰ درصد سهمیه ایثارگران است و بقیه باید بین مناطق ۱، ۲ و ۳ تقسیم شود، فردی که رتبه ۱۷۰۰ دارد در منطقه یک می تواند شانس قبولی پایینی در پردیس ها داشته باشد ولی در مؤسسات انتخاب رشته به او می گویند ما به گونه ای انتخاب رشته می کنیم که قبول شوید و به این صورت افراد را سرکیسه می کنند در حالیکه با یک حساب سرانگشتی هم مشخص می شود که این فرد قبول نمی شود.

جهت ارتباط با مشاورین مرکز آموزشی صد شو و رزرو کلاسهای تخصصی آمادگی کنکور سراسری با شماره 88288057-021 تماس حاصل نمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به صدشو خوش آمدید

دانش آموز عزیز

برای اطلاع از خدمات آموزشی و شرکت در قرعه کشی , فرم زیر را تکمیل کنید


    اطلاعات شما هرگز با شخص ثالث به اشتراک گذاشته نمی شود