بلاگ

تاثیر معدل در کنکور

اخبار

تاثیر معدل در کنکور

تاثیر معدل در کنکور

170 نماینده مجلس در بیانیه‌ای از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خواستند که مصوبه‌ جدید شورای عالی سنجش و پذیرش دانشجو درخصوص تاثیر معدل در کنکور را بازنگری کند.

محمد علی وکیلی عضو هیات رییسه در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس نامه 170 نماینده مجلس به منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری را قرائت کرد.

تاثیر معدل

در این نامه آمده است: بر اساس اخبار واصله اخیرا تصمیمی در شورای سنجش و پذیرش دانشجو برای لحاظ شرایط آزمون کنکور سراسری سال 1398 توسط اعضای آن شورا اتخاذ شده که طی آن محاسبه نمره معدل در آزمون با 30 درصد به صورت قطعی خواهد بود.

این نمایندگان مجلس تاکید کردند: این امر به علت نبود زیرساخت‌های لازم در شرایط فعلی مغایر عدالت آموزشی است و می‌تواند آسیب‌های جدی و جبران ناپذیری را به مناطق محروم کشور وارد و امید نسل جوان و داوطلبان کنکور را به یاس مبدل کند.

170 نفر از نمایندگان درخواست کردند به فوریت جلسه فوق‌العاده‌ شورای سنجش و پذیرش تشکیل تا نسبت به بازنگری مصوبه این شورا برای کنکور سال 98 اقدام شود.

برای اینکه تاثیر قطعی معدل در کنکور سراسری ۹۸ را کمی بهتر توضیح دهیم بهتر است دو حالت زیر را مثال بزنیم :

1) داوطلبی که تاثیر 30 درصدی نمرات امتحانات نهایی باعث می شود ترازش از ترازی که صرفا به واسطه پاسخ به سوالات کنکور به دست آورده بیشتر شود .

2) داوطلبی که تاثیر 30 درصدی نمرات امتحانات نهایی باعث می شود ترازش از ترازی که صرفا به واسطه پاسخ به سوالات کنکور به دست آورده کمتر شود .

به حالت اول تاثیر مثبت سوابق تحصیلی می گوییم . اتفاقی که در کنکور سراسری سال های 95 و 96 و 97 هم می افتاد و اگر داوطلبی از تاثیر معدلش در تراز آزمون سراسری سود می برد در کارنامه اش عنوان ” تاثیر مثبت سوابق تحصیلی ” درج می شد . اما به حالت دوم تاثیر منفی سوابق تحصیلی می گوییم . اتفاقی که در کنکور سراسری سال های 95 و 96 و 97 رخ نمی داد و اگر داوطلبی از تاثیر معدل در تراز آزمون سراسری ضرر می کرد عبارت ” فاقد تاثیر مثبت ” در کارنامه اش درج می شد . در کنکور سراسری 98 تلفیقی از هر دو حالت تاثیر سوابق تحصیلی است .

در کنکور ۹۸ با توجه به اینکه 20 درصد تاثیر سوابق تحصیلی به صورت قطعی است و معدل هر شخص تاثیر خود را در تراز کنکورش خواهد گذاشت . به این حالت تاثیر قطعی سوابق تحصیلی می گوییم . اتفاقی که می تواند برای داوطلبانی که معدل بالایی ندارند ولی خود را برای کسب رتبه عالی در کنکور آماده می کنند کمی ناامید کننده باشد .

جهت ارتباط با مشاورین مرکز آموزشی صد شو و رزرو کلاسهای تخصصی آمادگی کنکور سراسری با شماره 88288057-021 تماس حاصل نمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به صدشو خوش آمدید

دانش آموز عزیز

برای اطلاع از خدمات آموزشی و شرکت در قرعه کشی , فرم زیر را تکمیل کنید


    اطلاعات شما هرگز با شخص ثالث به اشتراک گذاشته نمی شود