ریاضی کانگورو: مسابقه بین المللی کانگورو یک مسابقه ریاضی براي دانش آموزان مختلف (از اول دبستان تا سال آخر متوسطه دوم) است که به صورت چند گزینه اي انجام میشود و هر دانش آموز میتواند در این مسابقه ( در پایه مربوط به خودش )شرکت کند.  کشور ایران از سال ۲۰۰۹ در این مسابقه ی جهانی شرکت نموده است در این سال مسابقه با حضور بیش از ۵ میلیون دانش آموز در سراسر جهان برگزار شد . در حال حاضر این مسابقه در چند سطح در پایه هاي مختلف تحصیلی برگزار می شود.

المپیاد کانگورو با شرکت بیش از ۴۰  کشور (از جمله ایران در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰) با ۱۲ مرحله مشارکت از سطح ۱ تا ۱۲ است . این مسابقه معمولا در سومین پنج‌شنبه مارس هر سال برگزار می‌شود . هدف مسابقه کانگورو ترکیبیات و منطق است . نه فقط دانش خالص و عادی . به خاطر افزایش طرفدار و محبوبیت در کشور شرکت‌های شرکت کننده این المپیاد یکی از مهم‌ترین و پرطرفدارترین المپیادهای ریاضی شده است . بیش از پنج میلیون دانش آموز(شرکت کننده) از ۴۷ کشور در ۲۰۰۹ هم نشانگر سخنان بالاست .

اهداف مسابقه جهانی ریاضی کانگورو:

– ارتقاء درك ریاضی دانش آموزان
– رشد توانمندي دانش آموزان براي لذت بردن از فعالیتهاي هوشمندانه
– اهمیت دادن به آموزش ریاضی در تمام دنیا
– کمک به دانش آموزان در درك کاربرد ریاضی در فعالیتهاي روزانه و قوانین طبیعی
– تشویق و ترغیب دانش آموزان براي ریاضی خواندن
– ایجاد علاقه ریاضی در دانش آموزان
– ایجاد چالش براي توسعه دانش ریاضی
– ایجاد انگیزه و علاقه در دانش آموزان براي یادگیري بهتر و بیشتر ریاضی

کلاس کانگورو

مزایای مسابقهٔ ریاضیات کانگورو

 –   تمام دانش‌آموزان در هر سطحی می‌توانند در آن شرکت کنند و همهٔ شرکت‌کنندگان در آن برنده‌اند؛

 –  محتوای علمی مسئله‌های کانگورو پیچیده نیست و پاسخ دادن به آن‌ها نیاز به آمادگی ویژه‌ای ندارد، فقط به کمی فکر کردن و خلاقیت نیاز است!

– امکان شرکت در آن برای تمام پایه‌های تحصیلی دبستان و متوسطه وجود دارد، پس دانش‌آموزان می‌توانند در سال‌های بعد نیز از شرکت در آن لذت ببرند!

 

اسامی قبول شدگان آزمون کانگورو

برای اولین بار کلاسهای آموزشی ویژه آزمونهای جهانی کانگورو / تیمز/ المپیادهای علمی/IMC در مرکز آموزشی صد شو(زیر نظر مستقیم دکتر طهرانی) با بهره گیری از اساتید و مدرسان انجمن ریاضی ایران بصورت حضوری و آنلاین برگزار می شود.

جهت ارتباط با مشاورین مرکز آموزشی صد شو و رزرو کلاسهای آمادگی ریاضیات کانگورو با شماره ۸۸۲۸۸۰۵۷-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

درباره دکتر علی طهرانی

دکتر علی طهرانی، فارغ التحصیل دکترای برق الکترونیک از دانشگاه تهران، مدرس مدارس علامه حلی تهران و سرگروه طراحان سوالات ریاضی تیزهوشان و کنکور سراسری،عضو هیئت علمی پژوهشگاه دانشهای بنیادی (IPM)، عضو انجمن ریاضی ایران، مولف کتب ریاضی و استعداد تحلیلی، مشاور ارشد کنکور سراسری در مدارس تیزهوشان تهران،مدرس پروازی جهت تدریس ریاضی کنکور و تیزهوشان

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
Visit Us On YoutubeVisit Us On Instagram